Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Вікторія ГорбікСтартап
22 липня 2024, 11:32
2024-07-22
Каліфорнійський стартап, який підтримує Білл Гейтс, робить жир, схожий на вершкове масло, з повітря та води
Компанія Savor з Каліфорнії розробила процес перетворення вуглецю і водню на молекули жиру, подібні до тих, які ми отримуємо з молока, сиру та яловичини, без викидів парникових газів, страждань тварин або небезпечних хімікатів. Проєкт підтримав співзасновник Microsoft Білл Гейтс.
Компанія Savor з Каліфорнії розробила процес перетворення вуглецю і водню на молекули жиру, подібні до тих, які ми отримуємо з молока, сиру та яловичини, без викидів парникових газів, страждань тварин або небезпечних хімікатів. Проєкт підтримав співзасновник Microsoft Білл Гейтс.
Про технологію
Виходячи з ідеї, що всі жири складаються з ланцюгів атомів вуглецю та водню, Savor запатентував термохімічний процес для побудови молекул жиру, з яких можуть бути виготовлені безмолочні альтернативи таким продуктам, як молоко, масло, сир і морозиво. Продукти не тільки мають таку ж текстуру, як і справжня річ, але й такий самий смак, пише Odditycentral.
Скрін YouTube
«Вони почали з того, що всі жири складаються з різних ланцюгів атомів вуглецю та водню», — написав Гейтс у своєму блозі. «Потім вони вирішили створити ті самі вуглецеві та водневі ланцюги — без залучення тварин чи рослин. Врешті-решт вони розробили процес, який передбачає отримання вуглекислого газу з повітря та водню з води, їх нагрівання та окислення, щоб ініціювати відділення жирних кислот, а потім утворення жиру».
Чому це важливо
Процес виготовлення не виділяє парникових газів, не використовує сільськогосподарських угідь і менше тисячної частини води, ніж у традиційному сільському господарстві, тому цей синтезований жир має набагато нижчий вуглецевий слід, ніж справжній тваринний жир.
На галузь тваринництва припадає 14,5% глобальних викидів парникових газів, і враховуючи зростання чисельності населення, викиди, як очікується, також зростуть, якщо ми з цим щось не зробимо.
«Велика проблема полягає в тому, щоб знизити ціну, щоб такі продукти, як Savor’s, стали доступними для широких мас — або за такою ж ціною, як тваринні жири, або дешевше», — написав Гейтс у своєму блозі.
Як на смак?
Наразі випробування смаку показали, що альтернатива вершковому маслу від Savor майже не відрізняється від справжнього смаку, але компанії все ще потрібно подолати багато проблем, перш ніж вивести його на ринок.
В блозі Білл Гейтс пояснив, що у Savor є реальні шанси створити успішну альтернативу вершковому маслу, оскільки їхня версія «дуже смачна — як справжня, тому що вона хімічна». «Це те, з чим борються багато інших стартапів. Багато людей уже стримано ставляться до альтернативних харчових продуктів, виготовлених у лабораторії, тому смак є вирішальним компонентом», — пояснив він.
Коли буде синтезоване масло
Кетлін Александер, генеральна директорка Savor, повідомила, що на даний момент стартап перебуває на етапі підготовки до комерційного використання та працює над отриманням дозволу регуляторних органів, щоб мати можливість продавати синтезоване масло.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.