Кіберполіція України попередила про ще одну схему, за якою шахраї пропонують українцям у месенджерах способи легко заробити грошей.
Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їхньої купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.
Людям, які погоджуються на це, шахраї надсилають завдання, за виконання яких ошукані спершу справді отримують невеликі виплати. Для продовження роботи зловмисники вимагають зареєструватися на підконтрольному їм сайті й здійснювати там купівлю-продаж товарів за інструкціями.
«Щоб купити товар, потерпілі мали поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, перераховуючи власні кошти на вказані аферистами банківські картки фізичних осіб. Для виводу коштів зловмисники вимагали від громадян повторних перерахувань коштів на підконтрольні банківські картки. Такий алгоритм продовжувався, доки жертви не розуміли, що мають справу з аферистами», — розповіли в Кіберполіції.
Правоохоронці попереджають, що навіть знаючи цю про схему, не варто намагатися отримати гроші від зловмисників навіть на перших етапах — будь-яке спілкування з ними це ризик втратити заощадження.
Раніше в Україні запустили проєкт «Чатові Онлайн» для протидії інформаційній експансії ворога. Він пропонує стати учасником руху та допомагати блокувати джерела пропаганди й дезінформації в соціальних мережах.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».