Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
13 травня 2024, 12:49
2024-05-13
Шахраї використовували діпфейк Ілона Маска, щоб рекламувати свій крипто-проєкт. Фейковий мільярдер нібито був розробником їхньої технології
Влада Гонконгу повідомляє, що група, яка називає себе Quantum AI або AI Quantum, використовує діпфейк відео з Ілоном Маском, щоб змусити людей повірити, ніби він стоїть за розробкою їх софту.
Влада Гонконгу повідомляє, що група, яка називає себе Quantum AI або AI Quantum, використовує діпфейк відео з Ілоном Маском, щоб змусити людей повірити, ніби він стоїть за розробкою їх софту.
Цю групу не слід плутати з Лабораторією квантового штучного інтелекту НАСА (Quantum AI Lab, QuAIL), яка займається дослідженнями в галузі квантових обчислень, повідомляє Business Insider Africa.
Quantum AI з Гонконгу стверджувала, що надає послуги з торгівлі криптовалютою, використовуючи штучний інтелект. Їх підозрюють в тому, що це лише прикриттям для «шахрайської діяльності, пов’язаної з віртуальними активами». Група використовувала три вебсайти й дві сторінки в Facebook для проведення своїх криптовалютних афер.
Влада Гонконгу заявила, що група використовувала підроблені відео з Ілоном Маском, щоб обдурити жертв і змусити їх думати, що він є розробником технології, надаючи фальшивій компанії видимість легітимності. Повідомляється, що вони навіть створили фальшивий «новинний» вебсайт, щоб поширювати неправдиву інформацію про сервіс.
Поліція Гонконгу вже закрила всі вебсайти й сторінки в соціальних мережах.
Шахраї не вперше використовують діпфейки Ілона Маска для своїх схем. Ще в травні 2022 року з’явилося відео, на якому нібито Ілон Маск просуває очевидну аферу з криптовалютою під назвою BitVex.
А в Китаї двійник Маска на ім’я Ілонг Ма публікував свої відео в TikTok. Ці відео привернули увагу самого Маска, котрий поставив під сумнів, чи є Ма реальною людиною.
А нещодавно мешканка Південної Кореї втратила $50 000, закохавшись у шахрая, який вдавав Ілона Маска, використовуючи технології діпфейк. Він потоваришував із нею в Instagram, де розповів, що іноді «випадково контактує з фанатами».
OpenAI представила інструмент, який допомагає озвучити текст голосом будь-якої людини. Тепер компанія боїться, що це ідеальна річ для створення діпфейків
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.