Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олексій ДзюбаВійна
4 червня 2024, 09:20
2024-06-04
Кілька місяців тому німецька Rheinmetall оголосила, що відкриє центр обслуговування БМП Marder у Львові. Завод все ще не розпочав роботу, у процес втрутилися депутати
Німецькі політики закликали Rheinmetall прискорити обслуговування переданої Україні техніки.
Німецькі політики закликали Rheinmetall прискорити обслуговування переданої Україні техніки.
Кілька місяців тому виробник зброї Rheinmetall оголосив, що відкриє центр технічного обслуговування бойових машин піхоти Marder у Львові, але завод ще не розпочав роботу, пише Spiegel.
В справу втрутилися члени правлячих фракцій Соціал-демократичної партії Німеччини, Зелених та Вільної демократичної партії. Вони закликали Rheinmetall надати більшу підтримку українській армії в обслуговуванні військової техніки з Німеччини, ніж раніше.
У спільному листі до керівника Rheinmetall Арміна Паппергера 3 політики Андреас Шварц (СДПН), Себастьян Шефер (Зелені) та Карстен Кляйн (ВДП) скаржаться: «Зокрема, складним залишається питання ремонту та обслуговування техніки».
Шварц, Шефер і Кляйн відвідали Україну на початку травня. Вони провели переговори з високопоставленими військовими, зустрілися з солдатами під час бойових дій і відвідали заводи з виробництва озброєнь.
У спільному листі вони підсумували свої враження наступним чином: «Все ще часто проходить дуже багато часу, перш ніж Leopard 2, Marder або Panzerhaubitze 2000 знову стають до ладу і після часто тривалого ремонту знову стають доступними для української армії».
Поки завод у Львові не розпочав роботу, танки доводиться перевозити для ремонту в такі країни, як Литва. Українська промисловість могла б виправити ситуацію і сама виробляти запчастини, вважають троє політиків. Але для цього Rheinmetall мав би надати відповідні технічні креслення. При цьому все ще «існують проблеми з перекладом посібників та інструкцій».
Виробник зброї Rheinmetall планує побудувати в Україні як мінімум чотири заводи. Зокрема, з виробництва критично важливих 155-мм артилерійських снарядів