🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Микита КазимировГаряченьке
1 липня 2022, 12:56
2022-07-01
Китай бажає запустити супутник на ядерній енергії до орбіти Нептуна у 2030 році
Китай планує запустити супутник до Нептуна, найдальшої планети в Сонячній системі. Якщо КНР реалізує свої плани, це буде перший великий запуск космічного апарату до Нептуна з 1977 року.
Уран і Нептун поки що залишаються найбільшими загадками Сонячної системи через свою віддаленість. Єдиний космічний апарат, що пролітав повз ці планети, — це «Вояджер-2». Але тоді отримати якісні знімки та детальну інформацію не дозволив рівень розвитку технологій.
Ідею запустити новий супутник запропонувала група вчених із найкращих університетів КНР. Вони зрозуміли, що апарати на сонячних батареях не підійдуть для такого польоту, адже сонячне світло майже не сягає околиць системи. Через це супутник може просто відключитися назавжди через переохолодження або відсутність енергії.
Тому для польоту до Нептуна запропонували використовувати радіоізотопний термоелектричний генератор (РІТЕГ). Він використовує ядерну енергію для одержання електрики.
Сам космічний апарат, як його задумали китайці, важитиме 3000 кг. На ньому розмістять чотири невеликі супутники. Пару відправлять досліджувати атмосферу Нептуна, ще пару — на його супутник Трітон.
У Китаї припустили, що найкращі умови для запуску нададуться у 2030 році. Вчені заявили, що апарату знадобиться десять років, щоб подолати відстань від Юпітера до Нептуна. До Юпітера від Землі можна буде дістатися за вісім років.
Потрібне щось надійне та стабільне в хаотичному світі? Зверніть увагу на гравітацію: вона була однакова завжди
Дослідники темної енергії довели, що одна з основних сил — гравітація — залишалася константою завжди. Це значить, що Ейнштейн був правий, а нам доведеться розбиратися, що саме стоїть за нинішнім розширенням Всесвіту. Universe Today публікує велику історію про це відкриття. dev.ua дає основне.
Космічний шпигун: що відомо про В’ячеслава Ониська, якого СБУ взяла за держзраду, і які дані він міг передавати ворогу
5 серпня на сайті СБУ з’явилася новина про те, що слідчі Служби повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Головного управління розвідки Міноборони.
За даними слідства, генерал-майор «передавав російським спецслужбам таємну і цілком таємну інформацію щодо актуальної військово-політичної ситуації в нашій державі, … переправляв окупантам закриті дані про заходи, які проводять ЗСУ, та інші підрозділи українських Сил оборони для відсічі збройній агресії». Цим генералом-майором виявився такий собі В’ячеслав Онисько, який працював у космічній галузі України. Що саме робив Онисько, за який напрям відповідав і наскільки його робота може нашкодити Україні — в матеріалі dev.ua.