💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаГаряченьке
19 січня 2023, 19:31
2023-01-19
Роботодавець скасував співбесіду столичній журналістці через небажання спілкуватися російською. Тепер компанію перевірять на дотримання мовного законодавства
Столичній журналістці відмовили у співбесіді через небажання спілкуватися російською мовою. Йдеться про інвестиційно-девелоперську компанію Budhouse Group, яка шукала в штат редактора на повний робочий день. Розповідаємо деталі історії.
Користувачка з нікнеймом «тиша клята»опублікувала свою історію у Twitter.
А тепер уявіть, що ви шукаєте роботу Журналістом (!) в Києві, вас запрошують на співбесіду, а по дорозі на цю співбесіду ви отримуєте повідомлення від HR про відміну через що? (Ахахахха ні, це не може бути правдою) ЧЕРЕЗ ВИМОГУ СПІЛКУВАТИСЯ ЗІ МНОЮ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ. pic.twitter.com/DaJ0fsdI2z
На скрінах видно, що компанія повідомила про скасування співбесіди через «велику кількість російськомовних співробітників та керівників».
«Ми змушені скасувати співбесіду на сьогодні, бо в нас в компанії багато російськомовних співробітників та керівників. А в вас є побажання в резюме тільки укр або англ мови. Успіхів вам», — зазначили в повідомленні.
Пізніше компанія пояснила, що співбесіду скасували тому, що дівчина зазначила, що працювати з компаніями, де розмовляють не лише українською або англійською — вона не буде.
«Наша компанія є багатомовною, багато хто спілкується українською, багато хто російською та навіть болгарською, але українську розуміють та використовують усі, незалежно від того, яку мову більше вживають», — йдеться в повідомленні.
Після публікації переписки українці звернулися до мовного омбудсмена Тараса Креміня.
«Тарас Кремінь, я точно не перший, хто вам про це повідомляє, але й зайвим точно не буде. І взагалі, дуже добре було б оновити роз’яснення для публіки з рецептом дій у таких ситуаціях», — написав письменник і перекладач Остап Українець.
Тарас Кремінь у коментарі для «Української правди. Життя» розповів, що цей інцидент став першим свідченням про порушення мовного закону під час співбесіди у 2023 році.
«Якщо взяти до уваги те, що підприємство працює на території України, центральний офіс розміщений у Києві, то я навіть уявити не можу, які можуть бути поставлені мовні вимоги до претендентки», — зазначив Тарас Кремінь.
За словами омбудсмена, ТОВ «Budhouse Group» перевірять на дотримання мовного законодавства.
«Мене цікавитиме мова ведення документів, відповідних інструкцій, а також інші матеріали, які можуть послужити причиною для підтвердження або спростування того, наскільки ефективно компанія дотримується мовного закону», — зазначив омбудсмен.
Відповідне рішення про дотримання або недотримання закону про мову мають ухвалити протягом місяця.
«У ході проведення заходів державного контролю ми зможемо з’ясувати достеменно всі причини й будемо мати конкретні пояснення від керівництва» — додав Тарас Кремінь.
Дизайнерка Kode Technologies жаліється, що роботодавець не виплачує зарплату за квітень і травень, а також ігнорує її звернення щодо звільнення з компанії
Блогер обурився «протидії російської мови» у Львові – на нього почали полювання. Чим завершився мовний скандал на заході України
Харківський блогер Дмитро Городецький, який з початку повномасштабної війни з росією мешкає у Львові, опублікував трихвилинне відео, у якому обурився ставленням до російської мови у місті. На це жорстко відреагував місцевий бізнесмен і власник футбольного клубу «Рух» Григорій Козловський. Розповідаємо головне про мовний скандал.