Кому компенсуватимуть вартість генераторів: перелік міст та умови повернення коштів
У деяких містах України впроваджують виплату часткових компенсацій вартості генераторів. Добірку таких кейсів опублікував у своєму Telegram-каналі депутат Олександр Федієнко. Розповідаємо, хто і де може отримати повернення коштів.
У деяких містах України впроваджують виплату часткових компенсацій вартості генераторів. Добірку таких кейсів опублікував у своєму Telegram-каналі депутат Олександр Федієнко. Розповідаємо, хто і де може отримати повернення коштів.
Хто має право на компенсацію
Скористатися програмою можуть:
об'єднання спільників багатоквартирних будинків;
житлові кооперативи;
керівники багатоквартирних будинків.
Українців уже попередили, що програма покриває витрати лише для юридичних осіб. Якщо мешканці кількох квартир купили генератор у складчину та за готівку, виплати вони отримати не зможуть.
Як отримати грошову компенсацію
По-перше, потрібно вибрати потрібний генератор. Під час купівлі слід врахувати вид приладу та його потужність.
По-друге, — сплатити покупку через банківські установи.
Важливо! Оплачувати чек має лише юридична особа.
Після цього необхідні документи слід подати до районної державної адміністрації.
У яких містах діє програма
Рівне
Мешканці багатоквартирних будинків зможуть купити декілька генераторів, потужністю 4 кВт та отримати часткову компенсацію за це з міського бюджету — 70% від суми, але не більше 45 000 грн.
Львів
Сума відшкодування становить 50% ціни, однак максимум — 30 000 грн.
Є вимоги до електрогенератора — його номінальна потужність має бути від 3 кВт.
Полтава
Програмою передбачено компенсацію на відшкодування вартості закупівлі електрогенераторів у багатоквартирних будинках 2-х і більше поверхів.
Сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості електрогенератора, але не більше 80 000 грн.
Вимоги до електрогенератора: для будинків, де встановлено ІТП, водяні насоси або є ліфти — номінальна потужність від 5 кВт, для будинків без ліфтів та ТП — номінальна потужність від 2 кВт.
Бориспіль
Розмір компенсації залежить від вартості генератора. Для генераторів вартістю до 80 000 грн вона становить 50% від ціни, для дорожчих — сума відшкодування становитиме 40 000 грн.
Сміла (Черкаська область)
З міського бюджету буде виділятися співфінансування на придбання генератора, але не більше 50% його вартості — максимальна сума компенсацій 30 тисяч гривень. Потужність генератора має бути не менше 3 кВт.
*Якщо сесія міської ради затвердить зміни й ОСББ ухвалить рішення купувати генератор для потреб мешканців будинку.
Умань
ОСББ, ЖБК та обслуговувальні кооперативи можуть отримати 50% коштів від ціни генератора, але не більш як 20 000 грн. Номінальна потужність електрогенератора має бути від 3 кВт.
Перевірити, чи працює програма в інших містах, можна на сайтах міських рад, де й мають бути оприлюднені такі умови. У кожному місті умови індивідуальні.