Матеріали рубрики SpaceTech створені при підтримці
spacetech
Вікторія ГорбікSpaceTech
25 травня 2023, 10:17
2023-05-25
Космічний телескоп Hubble виявив у найближчому до Землі кулястому зоряному скупченні чорну діру «середнього розміру» — відео
Вчені знайшли докази існування «середньої» чорної діри на відстані всього приблизно 6000 світлових років, повідомляє Центр космічних польотів Годдарда NASA. Про це пише Space.
Вчені знайшли докази існування «середньої» чорної діри на відстані всього приблизно 6000 світлових років, повідомляє Центр космічних польотів Годдарда NASA. Про це пише Space.
У сузірʼї Скорпіона астрономи побачили з космічного телескопа Hubble область, яка важить у 800 разів більше маси Сонця, яка своїм поводженням вказує на чорну діру середньої маси.
Едуардо Вітрал, астрофізик з Наукового інституту космічного телескопа в Мериленді та провідний автор майбутнього дослідження про цю знахідку зазначив, що знахідка надто крихітна, щоб вони могли пояснити щось, окрім того, що це одна чорна діра.
«Альтернативно, може існувати зоряний механізм, про який ми просто не знаємо, принаймні в межах сучасної фізики», — підкреслив він.
За даними астрономів, чорні діри середнього розміру знаходяться в центрах невеликих галактик і їх набагато важче помітити та навіть важче підтвердити через відсутність пояснень їх утворення та труднощі з їх точним зважуванням. У 2014 році астрономи підтвердили, що одна така чорна діра середнього розміру ховається приблизно за 12 мільйонів світлових років від Землі.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
NASA запустило космічний апарат Capstone на орбіту Місяця. Він дозволить розрахувати орбіту для майбутньої американської навколомісячної станції Gateway.
Якщо Україна повернеться в зону стабільності, нові реалії дозволять їй отримати надсучасні космічні технології
Ще до початку війни космічна спільнота України почала об’єднуватися у регіональні кластери*, тобто об'єднання виробників, які тісно співпрацюють між собою, діляться технологічними здобутками і спільно виконують регіональні замовлення, заробляючи кошти на подальший розвиток.