🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ярослав ДмитренкоSpaceTech
27 квітня 2022, 10:26
2022-04-27
США подарують Україні супутникове угруповання
Некомерційна організація Halifax International Security Forum розпочала збір коштів для виготовлення та передачі Україні супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Завдання — зібрати $10 млн «для купівлі Україною власного спеціалізованого угруповання з кількома супутниками високого дозволу, які зареєстровані під українським прапором».
Збором коштів займається Фонд перемоги України, спеціально створений Halifax International Security Forum.
Уряд США та комерційні супутникові оператори надають зображення українському уряду. Але Halifax вважає, що Україна була б краще підготовлена з погляду безпеки, якби вона мала власне угруповання.
Виробником супутників для України вже названо Satellogic. Ця компанія створена в Аргентині в 2010 році, має виробництво в Нідерландах та управляє угрупуванням з 22 багатоспектральних супутників субметрового дозволу. Нова модель апаратів Satellogic має роздільну здатність 70 см.
У планах Satellogic довести кількість супутників на орбіті до 200, що дозволить їй отримувати щоденні зображення Землі з частими повторами.
Ще один проект допомоги Україні з боку глобальної SpaceTech спільноти ініційований «Національною космічною асоціацією безпеки США» та супутниковим оператором HawkEye 360.
Організатори запропонували учасникам Space Tech виділити по $50 000 у фонд «Космічна індустрія для України», який займатиметься оплатою лікування, доставкою продуктів харчування та евакуацією людей з небезпечної території. Зібраними коштами розпоряджатимуться і міжнародні неурядові організації.
У переліку організацій, які вже пожертвували кошти та увійшли до складу керівного комітету групи — провідні представники New Space. У тому числі HawkEye 360 і Національна космічна асоціація безпеки, ABL Space Systems, ARKA, BlackSky, Capella Space, ICEYE, Insight Partners, Leidos, LeoLabs, Maxar, Raytheon Intelligence & Space, Rebellion. Defense, Relativity Space, Riverside Research, Rocket Lab, Velos та Viasat. Слава Україні!
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
NASA запустило космічний апарат Capstone на орбіту Місяця. Він дозволить розрахувати орбіту для майбутньої американської навколомісячної станції Gateway.
Космічні амбіції в Давосі, мільярди супутниковим операторам, 59 друзів Ілона Маска, місячні плани Китаю та інші новини космічного тижня
Щосуботи ми готували для вас із любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та зарубіжжя. Але зараз наша любов та безмежна повага — Збройним силам України та бійцям територіальної оборони, які героїчно відстоюють незалежність нашої країни. Слава Україні!
Війна космічних престолів, Starliner своїх ще візьме, аванпости на орбіті та інші події Space Tech тижня
Щосуботи ми готували для вас із любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та закордоння. Але зараз наша любов та безмежна повага — Збройним силам України та бійцям територіальної оборони, які мужньо боронять незалежність нашої Батьківщини. Слава Україні!
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі