💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
10 січня 2024, 11:04
2024-01-10
У Meta панує «культура страху» перед спілкуванням із журналістами. За це працівникам загрожує дещо більше, ніж просто звільнення з компанії
Розговорити співробітників Meta було важче, ніж знайти дисидентів на Близькому Сході, які були б готові спілкуватися з журналістами. Про це розповіла журналістка у новому документальному фільмі про Марка Цукерберга.
Про це Шира Френкель (Sheera Frenkel) з The New York Times заявила у фільмі «Цукерберг: Король метапростору», який почав транслюватися на каналі Sky Documentaries у Великій Британії. Вона описала «культуру страху» щодо ЗМІ серед співробітників, які працюють на власника Facebook та Instagram, пише Business Insider.
«Існує дуже серйозна загроза: якщо ви поспілкуєтеся з пресою, вас не просто звільнять, ви ніколи більше не зможете працювати в технічній сфері — ваше ім’я потрапить до чорного списку», — сказала Френкель.
Вона додала, що ці страхи посилювалися суворими угодами про нерозголошення, які співробітники повинні були підписувати.
Перед тим, як приєднатися до The New York Times і писати репортажі про кібербезпеку з Сан-Франциско, Френкель десять років працювала іноземним кореспондентом у таких виданнях, як The Times of London, NPR і BuzzFeed.
«Я працювала на Близькому Сході, спілкувалася з дисидентами, в країнах з диктаторськими й монархічними режимами, де спілкування з пресою означало потрапляння до в’язниці. Іноді мені було легше знайти спільну мову з людьми в цих країнах, ніж зі співробітниками Facebook», — розповіла вона в інтерв’ю для документального фільму.
Meta, відома своєю культурою секретності. За словами Френкель, співробітників, які спілкувалися з журналістами, регулярно виганяли з роботи й звільняли, часто дуже публічно. Вона додала, що про витік інформації постійно говорили, і в якийсь момент їх навіть називали «щурами» всередині компанії.
У звіті Guardian за 2018 рік стверджувалося, що Марк Цукерберг розгорнув «таємну поліцію», або команду «щуроловів», щоб ловити витоки інформації всередині компанії. Як повідомляється, команду очолювала керівник відділу розслідувань компанії Соня Ахуджа.
Більшість компаній у сфері високих технологій все ще переймаються секретністю, а їхні працівники пов’язані суворими угодами про нерозголошення інформації.
Наприклад, під час хаотичного придбання Twitter Ілоном Маском мільярдер погрожував звільнити й подати до суду на співробітників, які порушили свої NDA, зливши інформацію в пресу.
«Цукерберг: Король метапростору» вийде в ефір на Sky Documentaries і в стрімі на NOW у четвер. Він розповідає про шлях Цукерберга від студента Гарварду до генерального директора Facebook через свідчення причетних та архівні кадри.
У TikTok набирає обертів новий тренд — тихе звільнення.
Що таке quiet quitting, чому воно виникає та чому зумери не хочуть викладатися на роботі на повну
У TikTok набуває обертів тренд quiet quitting — «тихе звільнення». Тренд отримав популярність після появи TikTok-відео від користувача @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота — це лише частина життя. «Цінність людини не визначається її працездатністю», — заявляє zaidleppelin у відео, що стало вірусним. Розповідаємо, що таке «тихе звільнення», чому воно виникло масе зараз та які наслідки матиме.
«В жовтні випускаємо VR-шолом для аватарів, в «чіпування» Neuralink Маска вірю мало». Про що глава Meta Цукерберг 3 години говорив в подкасті Джо Рогана
25 серпня вийшла чергова серія популярного подкасту The Joe Rogan Experience, гостем якого став глава компанії Meta Марк Цукерберг. Розповідаємо про головне з майже 3-годинного інтерв’ю.