Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Марія Бровінська
1 серпня 2024, 20:05
2024-08-01
CEO «Укртелекому» пропонує звернути увагу на Open Access модель ринку, коли нацоператори надають доступ до власної мережі, а локальні провайдери — взаємодіють із клієнтами
В «Укртелекомі» вважають змістовною та конструктивною вимогу для розвитку цивілізованого ринку фіксованого інтернету.
В «Укртелекомі» вважають змістовною та конструктивною вимогу для розвитку цивілізованого ринку фіксованого інтернету.
«ФОПи-підприємці, що окремо функціонують, та деякі великі компанії, які використовують їх суто для оптимізації оподаткування, практично формують рівень цін на послуги фіксованого інтернету. Водночас очевидно, що доля податків у ціні їхніх послуг — мінімальна. До прикладу, в тарифі Укртелеком для кінцевого споживача не менш 30% займають податки. Тому, якщо ДПС позбавить статусу платника єдиного податку юросіб та ФОПів, які працюють у сфері фіксованого інтернету, то на нашу думку, це не має вплинути на ціни для кінцевих користувачів. Просто частину свого доходу ці провайдери будуть направляти на сплату податків», — сказав dev.ua CEO «Укртелеком» Юрій Курмаз.
Щодо конкуренції на ринку фіксованого звʼязку, на яку начеб-то може вплинути рішення ДПС, він додав наступне: «Порівняймо ринок мобільного звʼязку, де три гравці, та ринок фіксованого інтернету, де тисячі гравців. В Україні всього три мобільні оператори, але боротьба за клієнтів від цього не менш гостра, а ціни — найнижчі в Європі. Тому, з огляду на це, не слід очікувати зниження конкуренції та підвищення цін на послуги фіксованого інтернету. Щобільше, оскільки всі мобільні оператори присутні й на ринку фіксованого зв’язку, то можемо бути певними, що конкуренція у сфері фіксованого інтернету буде тільки посилюватись», — зауважив він.
Тому, на думку Курмаза, щоб український телеком-ринок фіксованого інтернету відповідав міжнародним практикам, був високотехнологічним, в т. ч. стабільним і витривалим до загроз війни, варто звернути увагу на Open Access модель ринку. «Це коли національні оператори надають доступ до власної мережі, а локальні провайдери — взаємодіють з клієнтами. Подібна модель вже реалізована в Україні на ринках постачання світла та газу», — зазначив він.
Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев заявив, що через «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків. Він додав, що держава має інструменти, щоб приводити бізнес «до тями».
«Невеликі та середні провайдери є рушієм прогресу». Директор інтернет-провайдера з Краматорська не погодився з аргументами Гетманцева про «сірий» ринок інтернет-зв’язку