Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Олексій ДзюбаГаряченьке
27 вересня 2021, 16:35
2021-09-27
Китай планує повністю заборонити криптовалюту.
Майбутнє віртуальних грошей під загрозою?
24 вересня Центральний банк Китаю заявив, що всі фінансові транзакції з криптовалютою є незаконними та мають бути заборонені. В Національному агентстві економічного планування Китаю додали, що «викорінення майнінгу криптовалют є невідкладним завданням для країни». Після цих заяв курс віртуальних валют різко знизився. Редакція dev.ua з’ясувала у спеціалістів на ринку, до чого може привести нова-стара ініціатива Китаю.
24 вересня Центральний банк Китаю заявив, що всі фінансові транзакції з криптовалютою є незаконними та мають бути заборонені. В Національному агентстві економічного планування Китаю додали, що «викорінення майнінгу криптовалют є невідкладним завданням для країни». Після цих заяв курс віртуальних валют різко знизився. Редакція dev.ua з’ясувала у спеціалістів на ринку, до чого може привести нова-стара ініціатива Китаю.
Далеко не перша спроба
Експерт з криптовалюти та технології блокчейн Лаша Антадзе в коментарі для dev.ua нагадав, що Китай ще з 2014 року намагається щороку витіснити криптовалюту. При цьому спеціаліст констатує позитивний момент: після останньої заяви китайської влади, ринок криптовалюти зміг відновитися за три дні.
Це сигнал, що в Китая сьогодні невеликий вплив на індустрію.
Антадзе додав, що є місця, які намагаються стати центром криптовалюти в сенсі «законного простору з цифровими активами». До них експерт відніс Дубай, Майямі, Сальвадор, Німеччину та Україну.
Бізнесмен та інвестор Борис Ложкін підкреслив, що провідні світові біржі по криптовалюті вже закрили можливість реєстрації для користувачів з материкового Китаю, а до кінця року обіцяють видалити й решту активних китайських акаунтів, створених раніше.
Також він зазначив, що після оголошення центробанку Китаю вартість біткоїна впала на 6%, ethereum втратив 8%, dogecoin — близько 7,5%.
Це вже не перша спроба Китаю обмежити оберти криптовалюти. У 2017 році Народний банк Китаю закрив місцеві криптобіржі, після чого багато з них перемістилися до офшорів.
Державна політика
Керуючий партнер компанії Juscutum Артем Афян в коментарі для dev.ua наголошує, що не варто забувати про «загальну стратегію Китаю щодо централізації влади та жорсткого контролю».
Спеціаліст також підкреслює той момент, що Китай робить це не вперше. І додає, що більшість європейських банків «скептично ставляться до криптовалют».
На цю ситуацію варто поглянути в контексті запуску цифрового юаню. Китай зацікавлений, щоб криптоекономіка переходила на державний інструмент.
Експерт вважає, що така державна політика досягне успіхів.
«Заява китайської влади значить, що криптовалюта де-факто буде заборонена в країні. Якщо у вас її знайдуть на території Китаю, то, вірогідно, можуть заарештувати», — стверджує засновник української криптобіржі Kuna Михайло Чобанян.
Він додає, що в Україні така політика може вплинути, перш за все, на грошові обмінники, тому що «Китай — це левова частка доходу з тих $150 млн, які обертаються щодня».
На фоні того, яку політику щодо віртуальної валюти проводить Китай, український закон про регулювання крипти — це перемога.
Чобанян підсумував, що ринок не дуже сильно відреагував на китайські заяви й віртуальна валюта швидко стабілізувалася».
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі