💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
10 вересня 2021, 14:23
2021-09-10
В Україні майже легалізували криптовалюту. Ось як працюють інші ринки з узаконеним біткоіном
8 вересня в Україні легалізували «віртуальні активи». За закон проголосувало 276 народних депутатів. Після цього міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав в Telegram-каналі, що «всього кілька країн у світі легалізували криптоактиви — Німеччина, Люксембург, Сінгапур. Україна буде однією з них». Редакція dev.ua розповідає, як влаштовані крипторинки країн, про які згадав міністр.
В березні 2020 року Федеральне управління фінансового нагляду Німеччини вперше визнало біткоін фінансовим інструментом. До цього 40 німецьких банків попросили дозвіл на здійснення операцій з віртуальною валютою.
Щоб отримати німецьку ліцензію на криптовалюту, клієнт має подати місцевому регулятору BaFin заяву на авторизацію. В ній має підтвердити достатній початковий капітал не менше як 125 000 євро, довести надійність власників керівного пакета акцій та компетентність менеджерів, IT-безпеку, організаційну структуру тощо.
В країні класифікують три типи віртуальних валют. Це криптовалютні токени, які в основному призначені для оплати чи зберігання, наприклад Bitcoin. Це цифрові аналоги цінних паперів, які надають своїм власникам доступ до майбутнього прибутку та відсотків. І це службові токени, які не дають власнику права на оплату, але надають доступ до певних продуктів чи послуг.
Кілька місяців тому в Німеччині дозволили інвестувати в криптовалюту до 20% інвестпортфеля. Потенційно це може перевести на криптовалютний ринок до 350 млрд євро ($415 млрд). Сьогодні німці мають близько 4 000 інвестиційних спеціальних фондів. При цьому німецькі інституційні інвестори поки що не можуть інвестувати в криптовалюту, тому що це забороняє законодавство країни.
Люксембург
Обмін криптовалюти в Люксембурзі регулюється Комісією з нагляду за фінансами. Компанія має представити на перевірку та затвердження фінансовому регулятору план про види діяльності та криптовалюту, яка використовується, інформацію про акціонерів і менеджерів компанії.
Ліцензії включають зобов’язання зі звітності у сфері AML / CFT (не відмивати гроші та не фінансувати тероризм — ред.) відповідно до статуту країни про електронні гроші. Перша така ліцензія в Європі була видана у 2016 році криптовалютній біржі Bitstamp, яка торгує різними валютами, включаючи USD, EUR, біткойн і ethereum. Ліцензія в Люксембурзі поширюється на держави-члени ЄС.
Колишній міністр фінансів Люксембургу Люк Фріден кілька років тому розповідав, що в країні не було спеціального законодавства ані для криптоактивів, ані для діяльності, пов’язаної з блокчейном. Міністерство фінансів і регулятор дійшли висновку, що закон про платіжні послуги надає відповідну правову основу для видачі Bitstamp і японської криптобіржі bitFlyer ліцензії як провайдерам платіжних послуг.
Сингапур
У 2014 році Податкова служба Сінгапуру (IRAS) з метою оподаткування визначила біткоіни як товар або послугу. Тоді це було єдиним законодавчим визначенням криптовалюти в країні.
На початку минулого року, в країні почав діяти новий закон щодо регулювання віртуальних активів. Він вводить в юридичне поле поняття «цифрових платіжних токенів» (DPT) і, як заявляють в Грошово-кредитному правлінні Сингапуру (MAS), «враховує міжнародні вимоги по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму». Він розроблений відповідно до рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).
Згідно з новим законом, компанії, чий бізнес пов’язаний з криптовалютою, спочатку мають пройти реєстрацію в MAS, а потім подати заявку на отримання спеціальної ліцензії, яка дозволить їм працювати в Сінгапурі. На те, щоб зареєструвати свій бізнес, у компаній є місяць. Протягом наступних шести місяців вони зобов’язані подати заявку на отримання ліцензії.
Торгувати на ній зможуть тільки інституційні та акредитовані інвестори. Угоди можна буде здійснювати з чотирма криптовалютами — Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) і токен Ripple (XRP).
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі