Підрозділ SpaceX Ілона Маска розробляє мережу із сотень супутників-шпигунів за секретним контрактом із розвідувальним агентством США.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на п’ять джерел, обізнаних з програмою.
Мережу супутників-шпигунів будує Starshield — підрозділ SpaceX. Ще у 2021 році компанія підписала контракт на $1,8 млрд з Національним офісом рекогностування (NRO) — розвідувальне агентство Міноборони США, яке керує супутниковою розвідкою.
Джерела видання повідомляють, що у разі успішного запуску нової мережі США зможуть швидко виявляти потрібні цілі практично в будь-якій точці світу. Так, з 2020 року у космос вже запустили близько десяти прототипів.
Урядова база даних США про об’єкти на орбіті показує, що кілька місій SpaceX розгорнули супутники, про що компанія і уряд мовчать. Два джерела підтвердили, що це і є прототипи для мережі Starshield.
У SpaceX не відповіли на запит Reuters з проханням прокоментувати контракт, свою роль у ньому і подробиці щодо запуску супутників. Водночас у NRO визнали, що розробляють складну супутникову систему в партнерстві з іншими урядовими та дослідницькими установами, компаніями і країнами, втім, роль SpaceX у цій програмі коментувати відмовилися.
Журналістам не вдалося зʼясувати, коли запрацює нова мережа супутників і які ще компанії беруть участь у програмі за іншими контрактами.
Мережа Starshield має бути окремою від Starlink, для якої SpaceX запустила близько 5 500 супутників у космос, щоб надати інтернет споживачам, компаніям і держустановам по всьому світу.
«Ніхто не зможе сховатися», — прокоментувало потенційні можливості мережі одне з джерел.
Також очікується, що ці супутники будуть стійкішими до будь-яких потенційних атак.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.