🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
17 лютого 2025, 15:34
2025-02-17
Розробник із Києва створив мікс соцмережі та таск-трекера: як працює ШІ-додаток Mastermindy, де люди можуть розвиватися та досягати цілей разом
Розробник Руслан Гладченко розробив Mastermindy — додаток на основі ШІ, де люди можуть об'єднатися за інтересами і разом досягати спільних цілей. Наприклад, разом готуватися до сертифікації Java, ставити цілі, відстежувати прогрес і все це у форматі соцмережі. Руслан розповів dev.ua, як Mastermindy перетворився з Google таблиць у 2021 році на ШІ-платформу у 2025-му.
Розробник Руслан Гладченко розробив Mastermindy — додаток на основі ШІ, де люди можуть об'єднатися за інтересами і разом досягати спільних цілей. Наприклад, разом готуватися до сертифікації Java, ставити цілі, відстежувати прогрес і все це у форматі соцмережі. Руслан розповів dev.ua, як Mastermindy перетворився з Google таблиць у 2021 році на ШІ-платформу у 2025-му.
Від Google таблиці до ШІ-платформи
Історія Mastermindy розпочалася у 2021 році. Четверо людей об'єдналися, щоб разом самовдосконалюватись. З часом зрозуміли, що потрібно фіксувати прогрес у досягненні спільних цілей і спочатку це відбувалося у Google таблицях, потім систему трекінгу прогресу вдосконалили. Вдень початку війни зустріч групи була останньою. Проєкт відродився лише наступного року.
«У 2023 році я почав відвідувати коворкінг The Space, де познайомився там з моїм другом Сєвою, майстром спорту з настільного тенісу. Я побачив, що в нього так само горять очі до саморозвитку і я йому розказав ідею Mastermindy. Ідея йому сподобалася і не довго думаючи, я подзвонив своєму другу Сергію, з яким ми були у Mastermindy до цього, запропонував відродити ідею, також ще покликав хлопців з курсу з програмування Bobocode, який я на той момент проходив і ми почали знову збиратися», — розповідає Руслан Гладченко.
З часом вирішили масштабуватися, так з’явилися нові групи. Потім розробили додаток, щоб перейти з Google таблиць до повноцінної платформи.
«Так і сталося, ми зробили перше MVP за 1,5 місяця й полетіло. Я був за CEO та збирав команду. На якийсь момент в нас в команді було 20 людей: 10 Java розробників, переважно Senior, 2 Front-end розробники, 2 QA інженери, спеціаліст з SEO, biz dev команда, 2 дизайнери, Android розробник. Також, ми хотіли запускати iOS розробку. На початку червня 2024 я відійшов від проєкту через особисте і він припинився», — каже розробник.
У кінці 2024 року Руслан думав повністю закрити проєкт, але були люди, які хотіли продовжувати користуватися продуктом. Тому розробник вирішив розвивати проєкт далі самотужки за допомогою ШІ.
«Як я казав раніше, на проєкті було 20 людей, але я зрозумів, що так сильно горів проєктом та ідеєю, що я міг витрачати весь свій вільний час та гроші в проєкт, та комунікація займала багато часу, і коли постійно в людей немає часу зробити якусь фічу тиждень, а ти так палаєш ідеєю, це неймовірно демотивує і я вирішив зараз рухатися самотужки, використовуючи ШІ. Інколи я консультуюся по дизайну з моїм рідним братом та з друзями Senior розробниками по архітектурі. Також, у коворкінгу Lift99 я познайомився з великою кількістю крутих людей, які дають влучні рекомендації», — говорить про друге відродження проєкту.
Що таке Mastermindy
Mastermindy — це додаток для людей, які хочуть розвиватись. Він пропонує наступні функції:
створення, пошук та ведення груп: особисті завдання, трекінг в групі, робота в спринтах;
робота у спільноті, що є об'єднанням декількох груп, кожна з них може бачити прогрес один одної.
новий функціонал — особисті персональні сторінки з можливістю додавання списків завдань, налаштування приватності та можливості залишати коментарі.
Mastermindy група — це, зазвичай, група до 6 людей, обʼєднана спільними цілями або інтересами, яка зустрічається на регулярній основі, раз на тиждень/2 тижні/місяць та діляться своїми досягненнями та проблемами за цей період і отримують фідбек від інших учасників.
З технологій на Mastermindy Руслан використовую: TypeScript, React, Java, Spring, Hibernate, AWS і Claude AI як помічника.
«Я бачу, куди рухаються тренди, і скоро будуть мільйонні компанії з однієї людини, яка використовує ШІ. Зараз найкращий час робити стартап з усіх можливих. Я був шокований, коли побачив, як якісно пише код Claude, та нещодавно вийшов DeepSeek, думаю, що він повністю переверне гру», — каже розробник про можливості, які надає ШІ.
Продуктом користується до 20 людей на день, які заходять та оновлюють свої задачі. Також є приблизно 6 груп, які користуються додатком на регулярній основі.
«Місяць тому я виклав пост в LinkedIn, де я запропонував зібрати нову групу з Junior Java розробниками та організувати їм 3 зустрічі з Senior розробниками, щоб досвідчені розробники дали свої рекомендації, як краще рухатися кар'єрним шляхом. Так вийшло, що допис з цим на стільки розлетівся в LinkedIn, що я зібрав не одну, а 3 групи, і вже провів 8 зустрічей, деякі нові групи вже живуть без мене і продовжують зустрічатись, я вважаю, що це дуже круто, бо люди знаходять так собі не тільки оточення, з ким можна разом вирішувати якісь складні задачі або підготуватися до співбесід, а ще і нових друзів, що важко зробити у дорослому віці», — пояснює айтівець.
Так минулого тижня створилося 3 нові групи: Mentoring 2.0, Loss Weight та Oracle Certified Professional: Java SE Developer.
Мета — перетворити Mastermindy на соціальну мережу
У Mastermindy є багато непрямих конкурентів: від трекерів тасок Todoist, TickTick, Trello до соцмереж Instagram, Facebook тощо. Але Руслан вважає, що головною перевагою його продукту — це фокус на соціальній частині постановки цілей та задач.
«Раніше продукт був націлений на створення та ведення груп. Зараз я змінив фокус, і подумав, як я можу зробити зі свого продукту юнікорн, тому тепер це буде соцмережа для саморозвитку, де люди зможуть ділитися своїми досягненнями, ставити собі цілі та трекати свої звички. Умовно, якщо ваш друг буде ходити в зал, ви це побачите і це зможе змотивувати вас також почати займатися. На це я ставлю та дуже цього хочу. На ринку зараз супер багато таск-трекерів і трекерів звичок, але я не бачив ні однієї соцмережі, яка б була націлена саме на це», — додає розробник.
Найближчим часом у додатку з’явиться можливість трекінгу звичок, стрічка новин, месенджер. Також у планах розробка мобільного застосунку: вже є куплені Developer підписки під iOS та Android. З технологій, скоріше за все це буде React Native.
Фінансування
«Все зроблено на власні кошти. Минулого року ми запускали Buy Me A Coffee, і нам накидали понад $130 на рахунок, але потім чомусь нам заблокували акаунт і всім повернули кошти. Зараз Mastermindy відкритий до донатів і за останній час нам задонатили трохи понад 7 000 грн, частину коштів я витратив на подовження домену», — каже айтівець.
Крім того, за словами розробника, щомісяця на підтримання інфраструктури уходить понад $30 на AWS. Також на початку проєкту Руслан витратив $300, щоб купити UI бібліотеку Tailwind.
«Вона дійсно круто виглядає. Я вже домовився з декількома людьми, яким я подарую мерч і вони будуть амбасадорами продукту».
Також Руслан планує монетизацію Mastermindy у майбутньому, а далі можливо й інвестиції.
«Плани на майбутнє амбітні, я точно зрозумів, що будувати свої продукти це моє, я зараз живу цім, обожнюю людей які мене оточують та з якими я спілкуюся», — зазначив Руслан Гладченко.
Українські розробники створили ШІ-застосунок, що замінить спікінг-клаби та нівелює мовний бар’єр у вивченні іноземних мов. Як працює співрозмовник у смартфоні Interlocutor
Айтівці зі Львова розробили конкурента Telegram, WhatsApp, Signal, що працює навіть за наднизької швидкості інтернету. Як функціонує і кому корисний месенджер Bridge
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.
Дуже дякую за таку чудову статтю!