🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
7 лютого 2024, 12:49
2024-02-07
Мінцифри створює систему моніторингу тиску на бізнес. Окремий механізм дозволить поскаржитися на дії правоохоронців
Міністерство цифрової трансформації України працює над системою, яка показуватиме скільки справ відкривається щодо підприємців, скільки проводиться обшуків й іншу подібну інформацію в режимі реального часу.
Міністерство цифрової трансформації України працює над системою, яка показуватиме скільки справ відкривається щодо підприємців, скільки проводиться обшуків й іншу подібну інформацію в режимі реального часу.
Про це розповів очільник Мінцифри Михайло Федоров у ефірі ютуб-проєкту Forbes «Business Breakfast». За його словами, вже є рішення РНБО і розпочалась робота з Радою.
«Окремо буде інформаційна система, де можна буде поскаржитися й оцінити дії правоохоронних або контролюючих органів», — зазначив Федоров.
Він додав, що це дасть можливість у режимі реального часу зрозуміти, що відбувається в країні. «Потрібно, щоб policy-makers, які знаходяться в Києві, володіли обʼєктивною інформацією, що відбувається і стали на захист кожного підприємця в країні, а не когось конкретно і тільки відомих», — пояснив очільник Мінцифри.
Нагадаємо, що 18 січня працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена Ігоря Мазепу. Він прямував у відрядження в Давос, мав поїхати ще 16 січня, але по справах затримався в Києві. Мазепу підозрюють в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС.
Затримання Мазепи
У компанії Ігоря Мазепи заявляють, що затримання було здійснено із численими порушеннями.
У Concorde Capital повідомили, що 18 січня в приміщеннях компанії та співробітників силовики проводили обшуки та вилучали документи, техніку та навіть особисті речі.
Ігор Мазепа розповів, що провадження проти нього зареєстровано у 2014 році, за 10 років руху по ньому не було і лише за останні 1,5 місяця справа почала рухатись, «після того, як сусіди по моїх активах пішли в тюрму».
Сторона обвинувачення вимагала арешту і застави для бізнесмена у 700 млн грн. Врешті суд призначив бізнесмену запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 27 лютого 2024 року із можливістю внесення застави у 349 734 000 грн.
Засновник IT-компанії MacPaw Олександр Косован, до якого також минулого року навідувалися силовики, каже, що бізнес не дасть це так проковтнути. «Питання не в Мазепі чи Черняку, а в тому, що умови ведення бізнесу стають нестерпними. Не через війну, а через корупцію та відсутність відповідальності влади, вибірковість правосуддя, та вільне трактування законодавства, до прикладу, статті про держзраду», — каже він.