На Полтавщині поліція провела обшуки в блогерів, які рекламували фінансову піраміду S-Group. Як працює цей «бізнес»
Організатори «піраміди» паралельно проводили конференції в Україні, тимчасово окупованому Криму та на росії.
Організатори «піраміди» паралельно проводили конференції в Україні, тимчасово окупованому Криму та на росії.
Правоохоронці провели обшуки в Instagram-блогерів Іллі Крамера (1 млн підписників) і Марини Манюненко (Ricci, 138 000 підписників), які активно рекламували на своїх сторінках фінансову піраміду S-Group. Їм інкримінують шахрайство (ст. 190 КК).
«Приблизно за 10 днів після публікації статті один із вкладників S-Group повідомив редакції про те, що не може „вивести“ свої гроші з фонду. Спочатку блогер Ілля Крамер пояснював, що ведуться технічні роботи на сайті, тому є певні проблеми, але скоро все налагодиться», — пише інтернет-видання «Полтавщина», яке повідомило про обшуки.
Трохи згодом блогери-лідери фонду повідомили про «масштабний аудит S-Group». Жоден із блогерів не міг сказати, скільки триватиме перевірка й що саме перевіряють аудитори.
Восени 2022-го року в соцмережах почала з’являтися реклама фінансового проєкту S-Group. Там обіцяли клієнтам заробляти 15% місячного прибутку «за допомогою 100% автоматизованого торгового робота зі штучним інтелектом». S-Group навіть проводила конференції та виходила на ринок Вірменії. Подібні офлайн-івенти відбувалися в Луцьку, Ужгороді, Рівному, Хмельницькому. Паралельно те саме проходило у москві, санкт-петербурзі й інших російських містах. А також на території тимчасово окупованого Криму.
Офіційно компанія має 8 офісів, працює в 140 країнах світу й налічує 90 000+ зареєстрованих користувачів. Офіційна адреса реєстрації компанії Sincere Systems — у Великій Британії: 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ. Там немає офісу, і як повідомляє rating-market, там просто розташована контора, яка продає реєстрацію за своєю адресою за 39 фунтів.
S-Group позиціює себе як «Британський інвестиційний фонд» і пише на своєму сайті про «багаторічну перспективу» й «щасливе майбутнє». Однак проєкт з’явився буквально у 2021 році як ребрендинг попередньої фінансової піраміди — Sincere Systems. Торік Нацкомісія з цінних паперів у межах моніторингу скам-проєктів додала компанію Sincere System у список сумнівних фінансових проєктів, адже отримала звернення від правоохоронних органів і юридичних осіб щодо діяльності цієї інвестиційної компанії. Фактично визнавши, що проєкт має ознаки фінансової піраміди.
Новачкам пропонують вкласти свою валюту (від $100), а штучний інтелект усе порахує за них, натомість S-Group візьме за це відсотки. Загалом компанія «малює» яскраву картинку про пасивні доходи, коли ваше завдання зводиться лише до того, щоб дати їм гроші та шукати нових людей, які вклали б у цей проєкт ще коштів.
За певний період часу (від 3 місяців, а у кращому випадку від року) вам пропонують нібито заробити й вивести більше грошей, ніж ви вклали, щоб могти знову вкласти їх у систему й отримати ще більше прибутку. Це типова схема фінансової піраміди, яка існує певний час, поки проєкт не закривається, а гроші опиняються в руках тих, хто на вершині піраміди, тобто в її організаторів. Усі інші ж змушені ходити по судах і намагатися повернути свої кошти.
IT-підприємця Вадима Машурова вважають одним зі співзасновників компанії S-Group. Його називають «гуру української ІТ-сфери», який у 18 років став мільйонером. Але з початком війни Машуров зник з України. Є інформація, що зараз він нібито перебуває в розшуку в Україні, тому і не повертається.
S-Group також пов’язана з іншим ІТ-підприємцем, бізнес-партнером Машурова — Романом Феликом (родом з Тернополя). Шість років тому його звинувачували у співучасті у створенні фінансової піраміди «Хелікс».