Матеріали рубрики SpaceTech створені при підтримці
spacetech
Вікторія ГорбікSpaceTech
16 березня 2023, 11:19
2023-03-16
NASA підписала контракт на розробку космічного модуля з компанією, створеною вихідцем з України Максом Поляковим
NASA підписало контракт на створення посадкового модуля на $112 млн з компанією Firefly Aerospace, яка має українське коріння. Про це повідомляє Reuters.
NASA підписало контракт на створення посадкового модуля на $112 млн з компанією Firefly Aerospace, яка має українське коріння. Про це повідомляє Reuters.
Про Firefly Aerospace
Фонду Полякова Noosphere Ventures належало 58% акцій компанії Firefly Aerospace. Новим власником компанії став AE Industrial. AEI очолив наступний раунд фінансування «серії В» та інвестував у статутний капітал Firefly $75 млн, повідомивши, що після цієї угоди оцінка компанії збільшилася у порівнянні з «серією А» у травні 2021 року, коли Firefly оцінили більш ніж у $1 млрд.
За контактом Firefly Aerospace має побудувати посадковий модуль для місії на зворотному боці Місяця у 2026 році. Місія не передбачає на борту людей, бо проводиться для дослідження обладнання.
За даними Reuters, в космічному агентстві США повідомили, що комерційний посадковий модуль доставить два корисних навантаження агенції, а також супутник для зв’язку та передачі даних на місячну орбіту, що є спільним проєктом ESA (Європейського космічного агентства) та NASA.
Крім того, 14 березня NASA оголосило про підписання замовлення на місію з Axiom Space для Ax-3, який планується вилетіти не раніше листопада. Це буде 3-я приватна місія астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Ще не ясно, хто очолить Ax-3 або хто буде його платним пасажиром.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі