💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
21 липня 2023, 12:27
2023-07-21
Український стартап об'єднав понад 4000 креативників на платформі для нетворкінгу. Ми поспілкувалися з його засновницею
«Навзаєм» — це платформа для взаємодії та колаборації фахівців культурного й креативного сектору.Ідея створити проєкт виникла під час ковіду, коли офлайн-івенти стали не доступними.У серпні «Навзаєм» виповнюється два роки, за цей час пратформа об'єднала понад 4000 однодумців. dev.ua поспілкувався з засновницею Томою Лазаренко і дізнався як розвивається стартап.
Проєкт «Навзаєм» створили команди Creative Management Camp та Культурна Агенція ∀ за підтримки Українського Культурного Фонду у 2021 році. «До проєкту ми з командою фестивалю Plan B організовували нетворкінги для фахівців з культурної й креативної сфери у Києві та Харкові. Коли з’явився виклик щодо неможливості проводити офлайн-івенти й збирати нашу аудиторію разом, ми вирішили перенести комунікацію спільноти в онлайн», — розповідає засновниця Тома Лазаренко.
Наразі на платформі можна знайти експерта або запропонувати свої послуги, обмінятися знаннями, отримати фідбек від інших на свій проєкт, розмістити вакансію тощо.
Як працює
Екосистема нетворкінгу складається з двох основних елементів: чату для живого спілкування й взаємодопомоги, де понад 4600 учасників, та Телеграм-каналу з фаховим контентом, де більше ніж 3000 підписників.
Також команда влаштовує онлайн-події. «З початку цього року ми організували щонайменше 20 івентів на різні фокус-теми, й практично 90% з них проводять самі учасники спільноти. Тобто UGC-складова завжди є головною у діяльності „Навзаєм“», — додала Тома Лазаренко.
Однією з найпопулярнішою послугою є розміщення вакансій, тому що у «Навзаєм» є люди з унікальною експертизою, часто в кількох різних сферах. Також можна найти людину на проєкт або для розв’язання певної задачі.
Плани
Зараз в процесі розробки вебзастосунок, який виконує функцію особистої контактної книги з профайлами фахівців, а також — пошуковика за компетенціями задля залучення людей у проєкти й започаткування партнерств. Поки він працює в бета-версії. Наразі шукають інвестиції й технічну команду, яка б долучилася до реалізації продукту.
Щодо розвитку проєкту Тома Лазаренко зазначила: «Ми шукаємо свою модель монетизації для сталого розвитку. По суті, ми ще в стадії стартапу, й для масштабування нашої діяльності вкрай важливі ресурси. Цього року плануємо спробувати фріміум модель з сетом додаткових корисностей для нашої аудиторії. Ми б хотіли рухатись до самоокупної моделі, а також запускати освітні продукти й більш масштабні онлайн-події. Ми багато експериментуємо, тож, вектор нашого розвитку періодично змінюється під впливом обмежень й можливостей, а також залежить від запитів й викликів аудиторії».
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.