🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаГаряченьке
30 травня 2023, 19:10
2023-05-30
ШІ створює «ризик вимирання» нарівні з пандемією та ядерною війною. Таку заяву підписали понад 350 вчених та IT-топів. Серед них — Сем Альтман з Open AI, керівники Microsoft, Google AI, Skype, Quora та інші
Топменеджери провідних технологічних компаній і вчені, які займаються питаннями роботи штучного інтелекту, підписали спільну заяву про небезпеки технологій, прирівнявши її до ядерної війни або ж пандемії.
Топменеджери провідних технологічних компаній і вчені, які займаються питаннями роботи штучного інтелекту, підписали спільну заяву про небезпеки технологій, прирівнявши її до ядерної війни або ж пандемії.
Як пише The Wall Street Journal, під заявою Центру безпеки ШІ — організації, що працює над зниженням ризиків штучного інтелекту — поставили підписи понад 350 осіб.
«Зниження ризику зникнення через ШІ має бути глобальним пріоритетом поряд з іншими ризиками соціального масштабу, такими як пандемія та ядерна війна», — йдеться в заяві організації. Підписанти ініціювали дискусію щодо викликів, спричинених появою та розвитком штучного інтелекту.
До речі, заяву підписав і Сем Альтман, гендиректор OpenAI, компанії, що розробила ChatGPT. Також серед підписантів — головний технічний директор компанії Міра Мураті.
Серед тих, хто вважає ШІ небезпечним, також Кевін Скотт, головний технічний директор Microsoft, керівники Google AI Ліла Ібрагім і Меріан Роджерс, Анджела Кейн, колишня висока представниця Організації Обʼєднаних Націй із питань роззброєння, а також керівники Skype та Quora.
Наразі під онлайн-версією заяви можуть підписатися охочі вчені та підприємці, які займаються штучним інтелектом.
Нагадаємо, у березні експерти із ШІ й очільники технологічних компаній уже виказували подібну думку щодо небезпеки штучного інтелекту. Серед них був й Ілон Маск. Підписанти пропонували ввести мораторій на розвиток ШІ-продуктів, щоби дати галузі час для встановлення стандартів безпеки й обмеження потенційної шкоди технологій ШІ.
«Штучний інтелект настільки розумний, що відкритий для поганих гравців, тих, хто хоче обдурити вас щодо того, ким вони є», — Стів Возняк co-founder Apple
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі