Марія БровінськаРобота
1 травня 2023, 16:47
2023-05-01
Штучний інтелект забере роботу у 26 млн працівників у світі. Чия робота під загрозою?
Глобальні ринки праці готові до нової ери турбулентності, оскільки такі технології, як штучний інтелект, прискорюють занепад канцелярської роботи, водночас збільшуючи попит на фахівців із технологій і кібербезпеки, пише Bloomberg.
Глобальні ринки праці готові до нової ери турбулентності, оскільки такі технології, як штучний інтелект, прискорюють занепад канцелярської роботи, водночас збільшуючи попит на фахівців із технологій і кібербезпеки, пише Bloomberg.
Відповідно до звіту, опублікованого Всесвітнім економічним форумом у Женеві, протягом наступних п’яти років майже чверть усіх робочих місць зміниться в результаті штучного інтелекту, цифровізації та інших економічних розробок, таких як перехід на «зелену» енергетику та перерозподіл ланцюжків постачань.
Незважаючи на те, що в дослідженні очікується, що штучний інтелект призведе до «значних порушень ринку праці», чистий вплив більшості технологій буде позитивним протягом наступних п’яти років, оскільки аналітика великих даних, технології управління та кібербезпека стануть найбільшими рушійними силами зростання зайнятості.
Поява додатків штучного інтелекту, таких як ChatGPT, які використовують машини для симуляції людських міркувань і вирішення проблем, матиме особливо виражений вплив, витісняючи та автоматизуючи багато ролей, які включають міркування, спілкування та координацію, йдеться у звіті.
Приблизно 75% опитаних компаній заявили, що планують запровадити технології штучного інтелекту протягом наступних п’яти років, що, за їхніми прогнозами, призведе до ліквідації до 26 млн робочих місць на діловодних та адміністративних посадах — наприклад, касири, клерки, введення даних і бухгалтерія. У дослідженні WEF було опитано понад 800 компаній, у яких загалом працюють 11,3 млн працівників у 45 економіках з усього світу.
Наразі штучний інтелект залишається меншою загрозою для перспектив праці, ніж інші макроекономічні фактори, такі як уповільнення економічного зростання, дефіцит пропозиції та інфляція, йдеться у звіті. Можливості для створення робочих місць, ймовірно, виникнуть завдяки інвестиціям, які сприятимуть зеленому переходу бізнесу, ширшому застосуванню стандартів ESG і широкій переорієнтації глобальних ланцюгів постачання, йдеться в повідомленні.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі