Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГроші
31 липня 2024, 17:52
2024-07-31
Громадська спілка Techosystem анонсувала створення нового кластера з розвитку українських оборонних стартапів
Techosystem Defense об’єднає провідні українські компанії для спільного розвитку, виходу на міжнародні ринки й ефективної взаємодії між компаніями, військовими, державою й інвесторами.
Techosystem Defense об’єднає провідні українські компанії для спільного розвитку, виходу на міжнародні ринки й ефективної взаємодії між компаніями, військовими, державою й інвесторами.
Як повідомляє AIN.UA, мета кластера — об’єднати провідних гравців оборонної технологічної індустрії. Долучитися до нього можуть компанії, які входять в об'єднання Techosystem.
Для вступу в Techosystem Defense треба подати заяву на ім’я голови кластера та пройти процедуру верифікації. Кожен кластер може розробити та затвердити регламент своєї діяльності, а також зобов’язується реалізувати щонайменше три проєкти протягом року.
Кластер працюватиме над налагодженням прозорих відносин зі стейкхолдерами оборонного ринку й захистом інтересів своїх учасників. Серед його завдань також називають популяризацію українських оборонних стартапів, залучення інвестицій і розробку спільних методик випробувань.
Techosystem Defense очолив Єгор Дудінов, СЕО компанії Falcons, яка розробила систему радіоелектронної розвідки, що вже працює на передовій.
Це відкрите обʼєднання гравців технологічної екосистеми з фокусом на продуктові компанії. Серед ініціаторів створення цієї спілки — BRISE Capital, Center42, Genesis, Sigma Software, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration і Мінцифри. Спілку також підтримали TECHIIA, Qollabe та SMOK Ventures.
«Більшість співробітників ІТ-компаній виїхали». Як живуть ІТ-кластери на третій місяць війни
Як почувають себе IT-кластери на третій місяць війни? Звідкись виїхали практично всі айтішники, а десь прибуло спеціалістів більше ніж удвічі. А десь навіть формуються нові спільноти.
Ми вирішили опитати спільноти, та з’ясувати, як змінилось їхнє життя, кількість людей і компаній, їх заробіток та як щодо мобілізації айтішників. Опитавши 17 кластерів, відповіді ми отримали від п’яти: Львівського, Закарпатського, Полтавського, Чернігівського та Одеського. Правда, останній заявив, що вони проводять особисте дослідження сумісно з IT Ukraine Association, результати якого будуть опубліковані окремо.
Решту відповідей ми приводимо далі — про те, як живуть у теперішній ситуації ІТ-спільноти.