💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
11 вересня 2024, 12:13
2024-09-11
Обсяги української оборонної промисловості можуть перевищити $5 млрд вже у 2024 році. Яка частка defence tech стартапів
Наприкінці 2023 року українську оборонну промисловість оцінювали у близько $3 млрд відповідно до оборонного бюджету. У 2024 ця оцінка може зрости до понад $5 млрд, і помітну частину цієї цифри становить defence tech сегмент.
Про це йдеться в дослідженні від DataDriven, ключові моменти з якого описав аналітик Віктор Карвацький для «Forbes Україна».
Зазначається, що у 2024 році в Україні активно впроваджується державна політика, спрямована на збільшення частки власного оборонного виробництва. А тому обсяги української оборонної промисловості можуть перевищити $5 млрд уже у 2024 році.
«Ринок очікує, що частка вітчизняних виробників зростатиме щороку на 5% і може досягнути 65% уже у 2027-му, зважаючи на державну підтримку й нарощення власного виробництва нових видів озброєнь», — пише Карвацький.
В дослідженні відзначається, що український defence tech, який охоплює насамперед інноваційні розробки від молодих стартапів, налічує понад 300 компаній. Цей ринок становить щонайменше половину від ринку приватних оборонних компаній (тобто $0,4 млрд у 2023 році, згідно з розрахунками DataDrive, і, як очікується, $0,8 млрд у 2024 році).
БПЛА є головною підгалуззю українського defence tech і складає близько 19% усіх проєктів Brave1 і до 60% вартості ринку, згідно з дослідженням. З 2022 року кількість українських виробників БПЛА, з якими укладено державні контракти, зросла у 12 разів — з семи до 87 на літо 2024 року, згідно з даними акселератора Defence Builder.
Робототехніка має частку 13% від усіх проєктів Brave1, є вже 15 виробників, які вже пройшли кодифікацію від Міноборони. Українські виробники зможуть виготовити до 10 000 роботизованих комплексів уже до кінця 2024 року.
Напрям радіоелектронних засобів складає 6% від усіх проєктів Brave1. Зазначається, що засоби РЕБ можуть купувати міста та територіальні громади для захисту від атак дронами.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.