Розробник, якого ледь не «нагріли» псевдопокупці на OLX, розповів про їхню схему
Junior frontend девелопер Віктор Ярош розповів про нову схему шахраїв, які імітують сапорт OLX, на яку ледь не попався.
Junior frontend девелопер Віктор Ярош розповів про нову схему шахраїв, які імітують сапорт OLX, на яку ледь не попався.
Junior frontend девелопер Віктор Ярош розповів про нову схему шахраїв, які імітують сапорт OLX, на яку ледь не попався.
Як пише айтішник у LinkedIn, він хотів продати свою річ, майже миттєво на неї знайшовся покупець, якому терміново знадобився саме той товар, який Віктор виставив на продаж. «Сьогодні натрапив на шахраїв, які непогано підготовлені, а саме — саме сайт/форма заповнення/та платіжна форма. Історія наступна: я створив товар, який я хочу продати на OLX, товар має ціну 3200 грн. І одразу мені у WhatsApp прийшло повідомлення, оскільки я вказав номер для зв’язку», — описує Віктор.
Розробник підозрює, що у шахраїв встановлений якийсь фільтр, що відбирає нові товари з високою ціною, бо надто швидко отримав відгук від потенційного покупця. «Писала дівчина, що їй ціна підходить, не запитала, у якому стан товар, і хоче забрати його. Пропонує вже оплатити послугу „Оплата з доставкою“, типу переказує гроші», — описує Ярош.
За його словами, потенційна нова власниця товару відправила айтішнику форму з номером замовлення, яка містить посилання на форму для оплати. «Я скажу, що вона досить гарно зроблена, дуже схожа за стилістикою, кольором, блоками на сайт OLX. Навіть є онлайн-допомога. Тут, щоправда, зроблені помилки в написанні, але вони реально там відповідають, що типу все ок, гроші на балансі OLX. Дуже заморочилися», — описує Віктор.
Хлопець каже, що якщо довго не відповідати покупцеві, він починає вас пришвидшувати в месенджері. «Ціль — щоб ви ввели свою платіжну картку й усі дані з неї. Далі з вашої картки знімають гроші», — каже айтішник.
Він зізнається, що розколов шахраїв після того, як дівчина почала його підганяти, запитуючи, чи вже підтверджено продаж, чи вже перейшов він за посиланням.
Урешті, айтішник радить користувачам онлайн-сервісу OLX, по-перше, не переходьте в інші месенджери — OLX знає та блокує таких користувачів. По-друге, сумніватися та не одразу давати реквізити картки. Він радить гуглити та читати офіційну інформацію — шахраям потрібно, щоб жертви не думали, тому вони часто підганяють «клієнтів». По-третє, у застосунку повинна з’явитися інформація про замовлення, а в ситуації з Віктором цього не було.