🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
6 січня 2025, 15:58
2025-01-06
В архіву «Довженко-Центр» з'явився онлайн-кінотеатр. Відвідувачів виявилося так багато, що вони «поклали» сайт
Державний фільмофонд України та аудіовізуальний архів українського кіно «Довженко-Центр» анонсував появу власного онлайн-кінотеатру. Вже за годину сайт «Довженко-Центр. Онлайн» став тимчасово недоступний через велику кількість користувачів.
«Сьогодні ми презентуємо власний довгоочікуваний онлайн-кінотеатр. Тепер глядачі та глядачки мають змогу дивитися українські фільми різних епох легально і в найкращій якості! На платформі „Довженко-Центр. Онлайн“ представлено фільми, оцифровані нашою Кінолабораторією, які нещодавно можна було переглянути лише на фестивалях, спеціальних показах і програмах», — повідомили в «Довженко-Центр».
Фільми в онлайн-кінотеатрі можна дивитися окремо або в межах кураторських колекцій, що знайомлять зі знаковими періодами, жанрами, темами, постатями чи рейтингами українського кіно. В кіноархіві зазначають, що фільми та колекції будуть постійно змінюватись і доповнюватись.
Стрічки у «Довженко-Центр. Онлайн» доступні в будь-якій точці світу. Вартість перегляду кожного повнометражного фільму становить 85 гривень.
На платформі онлайн-кінотеатру також є «Лекторій», де публікуватимуться лекції, інтерв’ю, курси та архівні матеріали з історії українського кіно. Зараз у ньому безплатно можна переглянути шість лекцій, які були записані в рамках освітньої програми «Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно», нагородженою премією Кіноколо у 2023 році.
В кіноархіві повідомили, що «Довженко-Центр. Онлайн» створено завдяки добровільним пожертвам організацій та приватних осіб, що були зібрані в рамках краудфандингової кампанії, організованої британським дослідником кіно Річардом Боссонзом (Richard Bossons) у 2022 році на підтримку діяльності «Довженко-Центру».
Наразі сайт онлайн-кінотеатру «Довженко-Центр. Онлайн» недоступний — він видає 503 помилку, яка вказує на те, що сервери не впоралися з напливом користувачів. Хостер відзначає, що як тільки вебсайт досягає межі ресурсів, який був встановлений, його робота починає сповільнюватися.
«Друзі! Ваш великий інтерес до українського кінематографа тимчасово поклав нам сайт. Про проблему знаємо. Працюємо, щоби швидше все налагодити», — прокоментували проблеми з доступом в «Довженко-Центр».
«Після пандемії Netflix опинився у власній версії «Гри в кальмара» і став жертвою свого ж успіху. Історія від СЕО Netflix Теда Сарандоса
Netflix остаточно пішов з рф. Росіяни плачуть та пишуть петиції про необхідність повернення якісного кіно. Тим часом СЕО Netflix Тед Сарандос каже, що він і компанія, яку він допоміг побудувати — переживе період поганих прибутків. З Сарандосом поспілкувалась журналістка The New York Times Морін Дауд. dev.ua наводить скорочений і адаптований переклад їхньої бесіди.