🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГроші
7 листопада 2023, 13:45
2023-11-07
Біткоїн негативно випливає на навколишнє середовище — дослідження ООН. Об'єм споживання природних ресурсів для майнінгу ВТС вражає
ООН та організація Future Earth дослідили вплив майнінгу біткоїна на навколишнє середовище. Для цього вчені проаналізували діяльність 76 країн, які займаймалися видобутком цієї криптовалюти, протягом 2020–2021 років. Примітно, що дослідники відзначили, що результати не повинні перешкоджати використанню цифрових активів.
ООН та організація Future Earth дослідили вплив майнінгу біткоїна на навколишнє середовище. Для цього вчені проаналізували діяльність 76 країн, які займаймалися видобутком цієї криптовалюти, протягом 2020–2021 років. Примітно, що дослідники відзначили, що результати не повинні перешкоджати використанню цифрових активів.
Вплив майнінгу біткоїна на навколишнє середовище
За цей період дослідження глобальна мережа майнінгу біткоїнів спожила 173,42 терават-годин електроенергії. Якби це була країна, вона б посіла 27 місце у рейтингу, випереджаючи густонаселені країни.
Це споживання енергії призвело до вуглецевого сліду, еквівалентного спалюванню 84 млрд фунтів вугілля або експлуатації 190 електростанцій, що працюють на природному газі.
Дослідження також підкреслило сильну залежність майнінгу біткоїнів від викопного палива: вугілля становить 45% енергопостачання біткойна та природний газ — 21%. Відновлювані джерела, такі як гідроенергетика, хоч і впливають на водні ресурси, забезпечують 16% потреби в електроенергії. Ядерна енергія склала 9%, а сонячна та вітрова енергія — 2% та 5% відповідно.
Щодо об'єму води, який потрібен для видобутку біткоїна, то його можна порівняти з 660 000 плавальними басейнами олімпійського розміру. Або цієї кількості води вистачило б для задоволення поточних побутових потреб понад 300 мільйонів людей у сільській місцевості Африки на південь від Сахари.
Загальний світовий розмір площі, де видобували ВТС на період дослідження, у 1,4 раза перевищувала площу Лос-Анджелеса.
Необхідність нормативної бази
«Технологічні інновації часто пов’язані з непередбаченими наслідками, і біткоїн не є винятком. Наші висновки не повинні перешкоджати використанню цифрових валют. Натомість вони повинні заохочувати нас інвестувати в регулятивні втручання та технологічні досягнення, які покращують ефективність глобальної фінансової системи без шкоди для навколишнього середовища», — сказав професор Кавех Мадані, який керував цим дослідженням.
Цікаво, що Китай став найбільшою країною з видобутку біткоїнів, за ним йдуть Сполучені Штати, Казахстан, росія, Малайзія, Канада, Німеччина, Іран, Ірландія та Сінгапур.
У світлі цих висновків вчені ООН запропонували низку рекомендацій урядам щодо моніторингу та пом’якшення впливу криптовалют на навколишнє середовище. Вони також виступали за інвестиції в більш енергоефективні цифрові валюти, які мають менший негативний вплив на навколишнє середовище.
Раніше dev.ua писав, що для видобутку 1 біткоїна в Україні потрібно витратити електроенергії на суму близько $11 000.
Невловні кодери, що рятують біткоїн. Найпопулярніша криптовалюта залежить від роботи кількох розробників, серед яких є й українець: хто вони? Історія від WSJ
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі