😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоШІ
28 травня 2024, 16:54
2024-05-28
«Наступний рівень можливостей на шляху до AGI». OpenAI розпочала роботу над новою моделлю ШІ
Компанія OpenAI оголосила про початок навчання нової моделі штучного інтелекту, яка замінить її популярний чат-бот ChatGPT та принесе «наступний рівень можливостей». Головною метою компанії є створення «штучного загального інтелекту» (A.G.I.), який матиме такі ж можливості як людський мозок.
Компанія OpenAI оголосила про початок навчання нової моделі штучного інтелекту, яка замінить її популярний чат-бот ChatGPT та принесе «наступний рівень можливостей». Головною метою компанії є створення «штучного загального інтелекту» (A.G.I.), який матиме такі ж можливості як людський мозок.
Нова модель буде використовуватися для створення різних продуктів зі штучним інтелектом, таких як чат-боти, цифрові помічники, пошукові системи та генератори зображень, пише The New York Times. OpenAI також створює новий комітет з безпеки та захисту, який буде вивчати поведінку компанії щодо ризиків, пов’язаних зі своєю новою моделлю та майбутніми технологіями.
OpenAI випустила свою оновлену модель GPT-4o у березні 2023 року, яка вже може генерувати зображення та відповідати на запитання або команди усним шляхом. Через кілька днів після цього відома американська акторка Скарлетт Йоханссон розповіла, що очільник OpenAI Сем Альтман минулого року пропонував їй озвучити один із жіночих голосів ChatGPT, але вона відхилила цю пропозицію. Однак із релізом версії ChatGPT 4o багато користувачів відзначили разючу схожість жіночого голосу Sky з голосом акторки.
OpenAI прагне розвивати технологію штучного інтелекту швидше за своїх конкурентів, одночасно заспокоюючи критиків, які стверджують, що ця технологія стає все більш небезпечною, допомагає поширювати дезінформацію, заміщати робочі місця і навіть загрожує людству. Експерти розходяться в думках щодо того, коли технологічні компанії досягнуть рівня штучного загального інтелекту, але такі компанії, як OpenAI, Google, Meta і Microsoft, неухильно нарощують потужність технологій штучного інтелекту вже понад десять років, демонструючи помітний стрибок приблизно кожні два-три роки.
Цифрове «навчання» моделей ШІ може тривати місяцями або навіть роками. Після завершення навчання компанії-розробники ШІ зазвичай витрачають ще кілька місяців на тестування технології та її доопрацювання для публічного використання. Тому не варто очікувати на швидку появу нової революційної моделі ШІ від OpenAI.
Нагадаємо, що нещодавно OpenAI повідомила, що Ілля Суцкевер, співзасновник і один з лідерів її безпекового напряму, залишає компанію. Це викликало занепокоєння, що OpenAI недостатньо бореться з небезпеками, пов’язаними зі штучним інтелектом.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі