Редакція dev.uaКриптобізнес
2 грудня 2024, 17:25
2024-12-02
Операційний директор Bitget Вугар Усі Заде: «Web3 – родина майбутніх єдинорогів. Як заробити на ринку, який тільки зароджується»
В світі поки що немає єдності щодо того, як повинен виглядати справжній Web3, тобто інтернет наступного покоління. Але вже чітко вималювалася одна з його рис — проєкти Web3 повинні бути децентралізованими і майже незалежними від регулювання.
Якщо ми подивимося на криптосвіт, який існує зараз, то побачимо, що стара його частина намагається якось уживатися з класичними ринками фінансів — відповідати вимогам регулювання, оподаткування і так далі. Але нова його частина — зовсім інша. Вона дає крипторинку трохи свіжого повітря. Це майданчик для проведення тестів та експериментів. Саме у Web3 слід очікувати нових єдинорогів у майбутньому.
Операційний директор Bitget Вугар Усі Заде пропонує з’ясувати, що зараз відбувається у світі Web3 і найголовніше — які існують можливості заробітку в цій новій екосистемі.
Скільки там грошей
Почнемо з огляду можливостей. Аналітичні звіти експертів свідчать про те, що ринок Web3 у найближче десятиріччя буде відрізняти від інших ринків більш швидкі темпи зростання.
Так, згідно даних Global Market Insights Inc., у 2023 році ринок платіжних рішень Web3 оцінювався в $9,64 мільярда. Аналітики цієї компанії очікують, що щорічний приріст ринку становитиме понад 28,5% у проміжку між 2024 і 2032 роками, завдяки зростаючому застосуванню децентралізованого фінансування (DeFi), прогресу технології блокчейн і зростанню попиту на прозорі технології та безпечні платіжні системи.
Оцінка аналітичної компанії Precedence Research виглядає ще більш привабливою. Розмір глобального ринку Web 3.0 — $2,18 мільярда в 2023 році. Прогноз: ринок сягне приблизно $65,78 мільярда до 2032 року. Це середньорічний приріст на рівні 46% протягом прогнозованого періоду з 2023 по 2032 рік.
«Ринок Web 3.0 розвивається завдяки розвитку метавсесвіту. Метавсесвіт може змінити те, як ми працюємо, навчаємося та граємо», — підкреслюють аналітики Precedence Research.
Приріст ринку у 28-46% щорічно означає для грамотного трейдера тільки одне: якщо добре орієнтуватися в його специфіці, то річний заробіток може стати співставним з цією цифрою. Тому що швидко зростаюча ніша — це безумовно перспектива для всіх. Але далеко не кожний зможе скористатися цим вікном можливостей. Бо треба добре готуватися заздалегідь, щоб стати одним з перших. Підхід «а нехай мені повезе» тут не проканає. Готуватися=вивчати існуючі проєкти та пробувати взаємодіяти з ними.
Що належить до Web3
Ринок Web 3.0 включає різні сервіси та програми, такі як смарт-контракти, децентралізоване керування ідентифікацією, незамінні токени (NFT) і децентралізоване фінансування (DeFi). Усуваючи недоліки Web 2.0, ці розробки сприяють розвитку рівності, відкритості та довірі в цифровій економіці.
З подальшим розвитком індустрії Web 3.0 очікуються значні зміни в кількох галузях. Наприклад, децентралізована архітектура Web 3.0 може зробити банківські транзакції більш безпечними, швидкими та дешевими.
Також очікується, що нова ера творчих професій та приватних проєктів в інтернеті буде швидше розвиватися завдяки розширенню можливостей людей через більший контроль над їхніми цифровими активами. На відміну від існуючих звичних нам екосистем Facebook та Google у децентралізованому світі Web3 права на все, що людина створила в інтернеті — пост, фотографія, відео — буде вже належати безпосередньо творцю, а не платформі.
В світі R&D та технологічних розробок Web 3.0 буде стимулювати інженерів до спільних опенсорс-проєктів, які зможуть швидше масштабуватися через те, що до них зможе приєднатися необмежена кількість розробників та ресурсів. Така гнучкість та масштабованість у розробці надасть друге дихання проєктам у сфері доповненої реальності (AR) та віртуальної реальності (VR). Нові віртуальні світи стануть невід’ємною частиною Web 3.0, забезпечуючи захоплюючий та інтерактивний досвід.
Як виглядають вдалі Web3 стартапи
Не всі Web3 проєкти знаходяться на своїй початковій стадії розвитку. Деякі dApps вже активно конкурують зі своїми Web2 аналогами. Наприклад, стрімінгова Web3 відео-платформа myco, що базується в ОАЕ, успішно залучила в цьому році $10 мільйонів доларів від відомих венчурних інвесторів. Платформа вже має понад 13 млн зареєстрованих користувачів з понад 190 країн, що робить її підростаючим конкурентом Netflix. Будучи гнучкою та швидкою, маючи доступ до крипто-капіталу, myco швидко скуповує права на контент та спортивні події по всьому світу.
Швидкі Web3 проєкти у буквальному сенсі відкривають нові ніші, до яких класичні онлайн-бізнеси йшли ще роками. Подивіться на PiP World, новаторську ігрову навчальну екосистему, яка нещодавно залучила $10 мільйонів початкового фінансування від Exinity, провідної світової фінтех-компанії.
Рішення PiP World адресоване на швидке подолання розриву у фінансової грамотності серед суспільств різних країн.
Наприклад, у всьому світі лише 33% дорослих демонструють базові знання про фінансові ринки, що підкреслює обмеження традиційних методів навчання. Зі швидким зростанням DeFi і цифрових валют розрив між тими, хто розуміє ці концепції, і тими, хто їх не розуміє, збільшився. Тому подолання цієї нерівності через навчання у формі гри відкриває можливості для мільйонів геймерів, які звикли до такої форми засвоєння інформації.
Як інвестувати у Web3
Одна з важливих складових Web3 світу — зручний механізм інвестування у вдалі проєкти. Чим зрозуміліша буде платформа, тим простіше користувачу буде зробити свій вибір та вкласти гроші у зростаючий DeFi стартап чи будь-який інший проєкт.
Тож рекомендуємо звернути увагу на біржу Bitget, де є окремий розділ Web3. На ньому розміщені всі просунуті ініціативи для інтернету майбутнього, а також доступ до NFT-інвестування. Безпосередньо на сайті біржі ви можете зайти на її власний DApp Store і відфільтрувати Web3 сервіси за категоріями — DeFi, GameFi, Social, Landing та інші. Тут же є функція додавання певних проєктів, за якими ви захочете слідкувати далі у перелік ваших фаворитів. Ви також зможете відслідковувати історію вашого власного перегляду Web3-старатпів.
Ви зможете також легко купувати та продавати будь-які Web3 активи на спеціальній платформі Bitget. Це можуть бути меме-коїни, AI-меме-коїни, Тікток-меми, deSci і так далі. На платформі можна в режимі реального часу відслідковувати вартість цифрових активів, її зміну, обсяг торгів; можна легко відслідковувати найбільш ходові монети, додавати певні з них в улюблені.
До речі, у Bitget також є свій Web3 проєкт. Це гаманець Bitget Wallet — додаток можна завантажити прямо на сайті. Цей гаманець дає доступ до світу з понад 100 мейннетів і понад 250 000 криптовалют. Він має захисний фонд у розмірі 300 мільйонів доларів є зобов’язанням для всіх користувачів.
Висновок
Web3 — це новий світ інтернету, який тільки будується. Місце там знайдеться всім. Але найкращі місця як завжди підуть найпершим та найактивнішим. Сподіваємося, ви будете серед них.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
«Можна вічно дивитися, як тече вода, як працюють ЗСУ та як люди чекають, коли крипта стане бульбашкою». Інтерв'ю із СЕО WhiteBit, який купив за $900 000 кубок Калуша з «Євробачення»
Пам’ятаєте, як Сергій Притула продавав на аукціоні кубок переможців цьогорічного «Євробачення» — гурту Kalush Orchestra? Гроші на нього збиралися в криптовалюті, і кінцева вартість сягнула беспрецедентних $900 000. Сплатити таку суму забажали хлопці з криптоспільноти WhiteBIT — організації, що торгує криптою. dev.ua довго намагався зв’язатися з ними для розмови, зрештою нам це вдалося. Ми поспілкувалися з Володимиром Носовим, CEO криптовалютної біржі WhiteBIT.
Метавсесвіт — це гібрид реального та віртуального світів. Що думає про вплив майбутніх технологій співзасновник криптобіржі Huobi Group
Повністю функціонального метавсесвіту немає, але ми рухаємося в його напрямку, де поєднається фізичний і віртуальний простір.
Таке бачення метавсесвіту та блокчейн-технологій висловив Ду Цзюн, співзасновник Huobi Group, однієї з провідних криптобірж у світі, в інтерв’ю, яке опублікував Uaspectr.
Падіння у два рази та капіталізація в 14 разів менше за золото. EXMO оприлюднила звіт із крипторинку за другий квартал 2022 року
За словами аналітиків, зараз початок «найтемнішого часу для крипти» за всю її історію. Але деякі експерти кажуть, що ховати біткоїн ще рано.
Про ситуацію на крипторинку EXMO, велика криптобіржа у Східній Європі, надала квартальний звіт з оглядом.
Ми обрали ключові показники про ситуацію з цифровою валютою.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі