🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоШІ
4 березня 2024, 13:23
2024-03-04
Штучний інтелект Palantir допомагатиме в гуманітарному розмінуванні України
Міністерство економіки та технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство. Вона передбачає використання ШІ-помічника для прийняття рішень у протимінній діяльності.
Міністерство економіки та технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство. Вона передбачає використання ШІ-помічника для прийняття рішень у протимінній діяльності.
На сайті Мінекономіки вказується, що підписання документа відбулося в Лондоні у межах робочого візиту до Великобританії української делегації.
Угода містить конкретні положення щодо співпраці за такими напрямками:
оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.
Платформа працюватиме з великими базами даних, сформованих дотичними до виконання заходів протимінної діяльності структурами, починаючи від органів місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств та відомств і завершуючи операторами протимінної діяльності.
Передбачається, що бази міститимуть як сталу інформацію, наприклад, оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися. Наприклад, дані обстеження територій ДСНС, ДССТ, неурядовими операторами, кількість та стан техніки й наявність піротехнічних підрозділів на конкретних напрямках.
Завдяки можливостям Palantir AIP, платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Зокрема, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найбільш ефективно провести очищення конкретної території — за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи з застосуванням традиційних методів.
Очікується, що це допоможе розмінувати території швидше та за менших витрат.
Пілотний проєкт платформи був представлений на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11–12 жовтня 2023 року.
Нагадаємо, що раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про співпрацю з американською компанією Palantir Technologies у розробці «віртуального помічника для уряду». За його словами, ця ШІ-технологія допоможе ухвалювати дієві управлінські рішення та зекономить державі мільйони.
«Відповідає за більшу частину наведень на ворожу ціль». Як американський розробник ПЗ Palantir (і не лише він) допоміг перетворити поле бою в Україні на лабораторію новітніх військових технологій
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі