🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаГроші
6 травня 2024, 13:19
2024-05-06
Айтівець з США здійснив свою мрію, вийшовши на пенсію в 43 роки і накопичивши $1 млн. У цьому йому допоміг рух FIRE: в чому секрет і скільки треба заощаджувати?
Айтівець з США Джим Вайт наскладав $1 млн і вийшов на пенсію у 43 роки. Так він здійснив свою мрію більше часу приділяти родині. Розповідаємо, як йому це вдалося.
Айтівець з США Джим Вайт наскладав $1 млн і вийшов на пенсію у 43 роки. Так він здійснив свою мрію більше часу приділяти родині. Розповідаємо, як йому це вдалося.
Джим Вайт почав мріяти про ранній вихід на пенсію, коли у 2010 році народилася його донька. Як і багато молодих батьків у США, він взяв лише тиждень відпустки на роботі, щоб провести час з новонародженою.
«Моє серце розбилося, — сказав він Business Insider. — Я хотів бути з нею, поки вона росте, але відчував, що робота заважає цьому».
Вайт, який працював інженерним менеджером в ІТ-компанії в Огайо, не бачив, як він зможе покинути роботу, не ставши «непристойно багатим».
У 2014 році він натрапив на блог Джо Удо під назвою «Вийти на пенсію до 40». Удо, який був приблизно того ж віку, що й Вайт, детально описав, як він планує вийти на пенсію раніше, активно заощаджуючи та інвестуючи свою зарплату, яку він отримував, працюючи з 9 до 5. Якщо Удо зміг це зробити, подумав Вайт, то, можливо, і він зможе.
Вайт почав вивчати рух FIRE (Financial Independence, Retire Early, — фінансова незалежність, вихід на пенсію раніше) і запропонував свій план дружині Лізі, яка працювала в некомерційній організації.
Подружжя вже заощаджувало, але вирішило збільшити свої заощадження та інвестиції. У 2014 році Вайт заробляв $107 000 на рік.
Чистий капітал пари становив $813 000, але вони почали дотримуватися правила 4%, яке говорить, що ви можете вийти на пенсію раніше, тільки якщо зможете жити на 4% від своїх заощаджень щороку.
Якби вони змогли створити портфель у розмірі $1 млн, то змогли б витрачати на життя $40 000 на рік.
Подружжя створило портфель на суму понад $1 млн. За словами Вайта, головною зміною, яку він зробив, було коригування своїх інвестицій.
«Хоча я відкладав багато грошей у пенсійний план на роботі, я просто вибирав випадкові пайові інвестиційні фонди, які здавалися мені хорошими, тому що вони показували хороші результати в попередні роки», — додав він.
Проаналізувавши свій план, він виявив, що один з фондів, в який він інвестував, був «дуже дорогим», і переключився з взаємних фондів на дешевші індексні фонди. Змінивши фонди, які він включив до свого плану, чоловік заощадив близько $65 000.
За словами Вайта, найважче було чекати. Після того, як вони скоротили свої витрати та змінили інвестиції, їм довелося чекати, поки накопичаться заощадження. Вони також почали відкладати 60% його зарплати, а на решту жити.
Накопичивши мільйон, подружжя вийшло на пенсію і переїхало до Панами До 2018 року вони мали інвестиції, активи та заощадження на суму понад $1 млн згідно з фінансовими документами.
У 2018 році вони продали свій будинок за $267 800 і на кілька місяців винайняли сусідню квартиру.
З новою свободою подружжя вирішило переїхати до Бокете, невеликого містечка в Панамі, через його тепліший клімат. «Я прожила в Огайо майже все своє життя, і я не переношу зими, — каже Вайт. «Ми переїхали в гори Панами, і там було тепло щодня протягом року».
Вони продали свою машину і більшу частину речей, а решту залишили на зберігання на складі. Сім’я переїхала з донькою, якій тоді було дев’ять років, у липні 2019 року. Вони винайняли будинок з трьома спальнями в котеджному містечку за $1100 доларів на місяць і не потребували автомобіля. «Ми ходили пішки щодня», — каже Джим.
Вони почали навчати доньку вдома, маючи намір згодом віддати її до міжнародної школи. Але через пандемію COVID-19 вони навчали її вдома протягом трьох років, які прожили в Панамі.
Вони жили приблизно на $50 000 на рік, що трохи більше, ніж очікувалося.
Пара повернулася до США, щоб подорожувати в автофургоні Вони повернулися до США у квітні 2022 року. З жовтня сім’я подорожує штатами Теннессі, Луїзіана, Джорджія, Індіана, Техас і Арізона в будинку на колесах, який вони купили, але планують продати після подорожі.
«Відтоді ми проводимо неймовірну кількість часу hfpjv як сім’я, саме так, як я і хотів. Це справді була мрія, яка здійснилася», — сказав Джим.
Коли вони закінчать свої подорожі, вони планують повернутися до Огайо, щоб дати своїй доньці, якій зараз 14 років, трохи стабільності. «Ми добре провели час разом, і тепер вона хоче більше часу проводити зі своїми друзями», — каже дружина айтівця. Вона планує повернутися на роботу на неповний робочий день.
«Те, що ми зараз не працюємо, не означає, що ми не плануємо коли-небудь працювати. Просто у нас є такий вибір», — каже Ліза.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.