Переведення працюватимуть через застосунок «Армія+» шляхом подачі рапорту на Кадровий центр Головного управління персоналу Генштабу із супутніми документами. Час на оцінку відповідності вимогам щодо спрощеного алгоритму і ухвалення рішення щодо переведення — 72 години.
Результат перевірки теж повідомлятимуть через застосунок: у випадку відмови мають зазначити чіткі причини, у випадку погодження — зрозуміле рішення.
Міноборони контролюватиме дієвість затвердженого механізму, який планують запустити 15 листопада.
Владислав Грезєв, керівник і засновник рекрутингової агенції Lobby X, пояснив детально, як це буде відбуватись.
Переведення спочатку діятиме виключно в межах ЗСУ. Також буде розподіл на умовно тилові та бойові військові частини.
Спрощення механізму переведень полягає в наступному:
перевестись з тилових в тилові та з бойових в бойові — можна маючи лише погодження відпускаючого командира;
для рядових та сержантів перевестись з тилових частин в бойові можна без погодження відпускаючого командира;
для офіцерів та рядових і сержантів, що перебувають на офіцерській посаді, перевестись з тилових частин в бойові можна маючи лише погодження відпускаючого командира.
Погодження переведень на рівні ОК/Командувань (навіть при зміні ОК та роду військ) — скасовується для усіх типів переведень за виключенням переведень з бойових в тилові частини (тут діятиме старий алгоритм).
Спрощуються переведення для військовослужбовців, що за висновком ВЛК придатні для служби на тилових посадах, проте наразі не призначені на відповідну висновку ВЛК посаду (зокрема можуть бути виведені поза штат).
«Будь-які такі „трансфери“ з будь-яких таких військових частин в будь-які відбуваються без погодження відпускаючого командира», — пояснив Грезєв.
Для військовослужбовців, що служать в Навчальних військових частинах (Навчальні Центри) можна перевестися без погодження відпускаючого командира на посади в інші Навчальні в/ч.
Для здійснення усіх переведень — потрібен рекомендаційний лист від «приймаючої» військової частини, котрий засвідчує готовність майбутнього командира взяти військовослужбовця на службу на конкретну посаду.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.