💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
25 липня 2022, 13:26
2022-07-25
Персонаж хорор-ігор і кумир мільйонів дітей. Хто такий Хагі Вагі
Яскраве синє чудовисько з великою кількістю зубів і кров’ю на губах сьогодні підкорює дитячі серця. Розповідаємо, як персонаж ігор, якого звати Хагі Вагі, «перейшов» із віртуального світу до реального та став кумиром мільйонів.
У жовтні 2021 року на найпопулярнішій ігровій платформі Steam вийшла гра Poppy Playtime. Вона розроблена в жанрі survival horror і ведеться від першої особи. За сюжетом, колишній співробітник відвідує покинуту фабрику дитячих іграшок через 10 років після того, як його колеги зникли безвісти. Головний герой переміщається територією та розв’язує різні головоломки.
У якийсь момент персонаж входить до головної зали фабрики, де він зустрічає Хагі Вагі — велику людиноподібну істоту синього кольору, талісман компанії, який виставлений у центрі зали. Після спроби відчинити двері раптово вимикається електрика, змушуючи гравця відновити живлення в кімнаті електроенергії. Повернувшись до головної зали, гравець бачить, що Хагі Вагі зник зі свого місця. Саме так ми вперше знайомимося з монстром, який сьогодні став кумиром дітлахів. На сьогодні гра має два частини та версії на Android та iOS.
Популярний персонаж
Насамперед Huggy Wuggy — це велика синя плюшева іграшка з довгими лапами для обіймів (від англійського «to hug» — «обійматися»). Але через невдалі експерименти на фабриці він перетворився на монстра з величезними зубами, який пожирає персонажів гри.
Після виходу гри Poppy Playtime, яка переважно була розрахована на підлітків, на YouTube з’явилися десятки відео з проходженням та оглядом гри. Ці відео збирають мільйони переглядів і продовжують виходити й сьогодні.
А після YouTube персонаж Хагі Вагі «завірусився» в TikTok. Причому там він часто фігурує зі своєю, найімовірніше, подругою рожевого кольору — Кісі Місі. Хто це така — точно невідомо. Можливо, у нових частинах ми дізнаємося про її/його історію. Наразі в мережі є теорії, що це родичка, або ж наречена Хагі Вагі.
Улюбленець дітей
Популярний у мережі Хагі Вагі емігрував із віртуального світу до реального, сьогодні він — новий улюбленець дітей 4–9 років. І якщо дорослим батькам він може здаватися агресивним, то діти сприймають монстра інакше. Він яскравого кольору, який не викликає небезпеки, а його зуби діти сприймають як усмішку. Для них Хагі Вагі — це щось приємне, пухнасте, що можна обійняти.
Батькам доведеться викласти різні суми за монстра, щоб порадувати своїх синів і дочок. Так, антистресова іграшка Pop it «усміхнений» Хагі Вагі коштує в інтернет-магазинах від 180 гривень, а м’яка та плюшева іграшка — від 425 гривень. Суму в 400–600 гривень доведеться викласти, якщо хочете собі футболку з принтом популярного персонажа.
Українські батьки незадоволені такою іграшкою. Називають її «небезпечною тенденцією» та кажуть, що «дошкільнята до цього точно не готові». Тієї ж самої думки дотримуються батьки з інших частин світу, які стривожені популярністю монстра. Психологи кажуть, що зазвичай те, що не подобається батькам, у трендах у дітей. Водночас додають, що варто стежити за іграшками, якими грається дитина. Своєю чергою діти, здається, повністю задоволені новим кумиром.
«Льох для міських жителів». 17-тирічна хмельничанка створила екохолодильник: як він працює, де можна використати технологію та за що вона вдячна коронавірусу
Сімнадцятирічна випускниця Славутського ліцею на Хмельниччині, МАНівка Єлизавета Герасимчук, створила прототип екохолодильника, який працює від сонячних панелей та акумуляторів. Прототип дівчина презентувала на багатьох українських конкурсах та олімпіадах. Зокрема, попри повномасштабну війну росії в Україні, Ліза посіла третє місце у категорії Технічні науки, підкатегорія авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка, у фіналі щорічного Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, та може взяти участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах від МАН.
dev.ua вона розповіла подробиці розробки та наступні ідеї, а також свої плани на наукове майбутнє.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.