UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Наталя ХандусенкоГроші
16 січня 2026, 11:40
2026-01-16
Жоден із суб'єктів, яких PlayCity покарало багатомільйонним штрафом за нібито рекламу азартних ігор, не сплатив штраф — «Опендатабот»
13 блогерів та медіа отримали штрафи за рекламу онлайн-казино від Державного агентства PlayCity з літа 2025 року. Наразі жоден штраф ще не був сплачений, проте частину вже передали на примусове виконання, а деякі оскаржують в суді.
13 блогерів та медіа отримали штрафи за рекламу онлайн-казино від Державного агентства PlayCity з літа 2025 року. Наразі жоден штраф ще не був сплачений, проте частину вже передали на примусове виконання, а деякі оскаржують в суді.
Як повідомляє «Опендатабот», на початку січня у Єдиному реєстрі боржників (ЄРБ) з’явилися перші провадження через несплачені своєчасно штрафи від PlayCity за незаконну рекламу казино. Два на 4,8 млн грн та 24 000 грн на блогерку Карину Кучменко (Сімбочка).
«Реклама казино — це повна херь, але агенція їх покриває»: блогерка Сімбочка розповіла про наслідки блокування її сторінки PlayCity в Instagram
Також у ЄРБ з’являлися записи щодо стягнення штрафів на блогерку Мовсесян Діани Левонівни (Русалочка) та Лавриненка Максима Андрійовича (Telegram-канал «Труха»).
Проте у цих обох випадках відмовлено у відкритті провадження. На запит «Опендатаботу» у PlayCity пояснили, що на це є процедурні причини, зокрема, через формальні вимоги до документів та відкриття судового провадження щодо оскарження відповідних рішень.
Наразі жоден із накладених штрафів не був сплачений добровільно. У PlayCity зазначили, що згідно із законодавством порушники мають три місця для добровільної сплати. Для частини з них цей термін не завершився.
Наразі у суді рішення PlayCity оскаржують 7 блогерів та Telegram-канал «Труха». За більшістю позовів відкриті адміністративні провадження, і справи перебувають на стадії судового розгляду. Але жодного судового рішення поки що не ухвалено.
«Ми послідовно формуємо практику притягнення до відповідальності за незаконну рекламу азартних ігор і надалі реагуватимемо на всі встановлені порушення в межах своїх повноважень. Ми переконані у правомірності застосованих санкцій і розраховуємо відстояти свою позицію в судах», — прокоментував голова PlayCity Геннадій Новіков.
Нагадаємо, dev.ua отримав штраф від PlayCity на 4,8 млн грн у серпні 2025 року за публікацію анонсу події про бій Олександра Усика та Даніеля Дюбуа, де був згаданий бренд GGBET лише як спонсор (без посилань, закликів до гри тощо). Наразі це рішення ми теж оскаржуємо у суді.