💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаНавколо IT
12 червня 2022, 09:09
2022-06-12
«Не дочекаюсь, коли повернуся до Києва і сяду за свої барабани». Історія data-аналітика Quarks, що грає у двох бендах і пише музику
«Навколо IT» — рубрика, в якій ми збираємо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи.
Сьогодні про своє хобі розповідає співробітник IT-компанії Quarks Роман Панасюк. На роботі він Data Analyst, а поза нею — барабанщик. Роман каже, що навички аналізу даних та спосіб мислення, що формується у процесі роботи аналітиком, навіть допомагає йому розвивати свої музичні вміння. Проте, зізнається хлопець, він почав грати задовго до того, як став аналітиком.
Почалося все з мого брата. Коли я був ще маленьким, то бачив, як він грав на гітарі, співав, виступав на концертах, навіть записав і випустив альбом. І ось багато років по тому, коли я вчився у восьмому класі, то поділився з ним думкою про те, що хотів би навчитися грати на барабанах.
І вже за кілька тижнів після цього брат знайшов мені викладача. Так розпочався мій шлях. Далі, крім барабанів, я став цікавитися музикою загалом: як її писати з технічної та творчої точок зору.
Війна та музика
Якщо бути чесним, то за барабанами я жодного разу не сидів з початку війни, але певні творчі успіхи були.
Вокалістка Аля в бенді The Pamphlets, в якому я граю, виросла та прожила значну частину свого життя у Маріуполі. Її родичам вдалося виїхати звідти у березні, але був період, коли вона зовсім не мала зв’язку зі своїми близькими. І ось коли вона їхала до них до Закарпаття, у неї народився текст та ідея пісні про Маріуполь, місто Марії.
Коли вона повернулася до Львова (а саме у Львові ми зараз), ми розпочали роботу над піснею. Ось так ми й повернулися до музики, нам усім потрібно було конвертувати у музику крик душі нашої вокалістки Алі.
Інструменти переїхали з музикантами
Збираємось у квартирі, де живуть зараз мої колеги з бенду, вдалося перевезти все необхідне обладнання з Києва, працюємо в домашній студії, так би мовити.
Є витрати на оренду репетиційної бази та зазвичай нескінченні витрати на обладнання та інструменти. А так, оскільки ми маємо все для того, щоб записувати музику, то саме для запису витрачати нічого не потрібно (хіба знову ж таки на нове обладнання або інструмент).
Тією чи іншою мірою я роблю щось пов’язане зі своїм захопленням майже кожен день. Саме грати на барабанах мені не особливо вдавалося, але завжди можна вивчати щось нове, або робити щось цікаве, використовуючи тільки комп’ютер.
Де вчитися грати на барабанах
Вчитися грати на барабанах можна на приватних уроках у майстрів. Але є й спеціальні школи. Як правило, вартість приватного уроку — від 300 грн і вище, залежно від крутості викладача. Окрема плата — вартість репетиційної бази: від 100 грн та більше за годину репетиції.
Ну, а якщо початкові етапи навчання вже позаду і барабанщик може репетирувати сам, то платити потрібно тільки за репетиційну точку.
Щодо шкіл, ціни за урок приблизно такі самі, як і за заняття у викладача, тільки, можливо, не треба буде платити за оренду репточки. Крім того, є групові заняття, які мають меншу вартість, однак і уваги приділятимуть вам менше, оскільки ви будете не єдиним учнем.
Скільки коштує гра
Щоб вчитися грі на барабанах, звичайно, потрібна пара паличок. Вартість однієї пари коливається у діапазоні 150–300 грн. Крім цього є дешеві палички, які виробляють на заводах іменитих виробників, але не пройшли сертифікацію якості через певні відхилення від стандартів. Коштують 80 грн. Ось я віддаю перевагу саме таким, краще взяти трохи більше, адже в будь-якому разі рано чи пізно зламаються. Але дорогі палички й у руках по-іншому лежать.
Щодо актуальності придбання власних барабанів питання непросте. По-перше, тому що не вдасться купити їх та поставити у себе в кімнаті, вони займають багато місця. По-друге, це досить гучний інструмент, якому навряд чи радітимуть сусіди. Тобто перше, що потрібно подумати, це місце для розміщення барабанів.
Якщо місце є, слід розуміти, що це недешеве задоволення. Сама барабанна установка може коштувати дуже по-різному: від $400 до безкінечності.
Крім цього, потрібно купити комплект тарілок, ціна за комплект теж може дуже відрізнятися, але для розуміння, комплект крутих тарілок крутого бренду коштує близько $1000. Але, звичайно, якщо ви початківець, можна взяти комплект і за $200-300. Крім цього, потрібні стійки для тарілок.
Загалом, якщо виділити собі $1000 на покупку барабанів, можна отримати хороше поєднання барабанної установки, тарілок і стійок. Але за бажанням можна знайти щось і дешевше, тут уже залежить від барабанщика та його розуміння, що він хоче отримати.
Я, мабуть, рекомендував би не поспішати купувати барабани початківцям. Круто походити різними репетиційними точками, пограти на різних барабанах, на різних тарілках, і сформувати власне розуміння, яке звучання вам до душі.
Порада майбутнім барабанщикам
Основна порада для майбутніх музикантів-барабанщиків така: все, що вам потрібно знайти, є в інтернеті, у безкоштовному доступі. Є безліч ютуб каналів, сайтів та безкоштовних курсів.
Не існує такого викладача або секретного платного курсу, який 100% зробить із вас суперстар-барабанщика, він вам може лише допомогти та направити.
Звичайно на початковому етапі багато може підказати досвідчений викладач, але все залежить тільки від зацікавленості.