🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаMoney
25 грудня 2024, 12:08
2024-12-25
Президент підписав закон, яким з 1 січня підвищуються податки для ФОПів та вводяться зміни для гіг-контракторів і стартапів. Як і кому доведеться платити
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 9319, який переносить підвищення податків для ФОПів з 1 жовтня 2024 року на 1 січня 2025 року. таким чином усувається законодавча колізія про сплату податків «заднім числом», як це було у прийнятій версії податкового закону.
«Законопроект 9319 підписаний. Підвищення для ФОП набуває чинності з 1 січня. Все як обіцяв», — зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Податки для ФОП наберуть чинності з 1 січня, а не заднім числом», — прокоментував нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.
Згідно документу, для резидентів «Дія.City» зі статусом стартапів скасовується норма про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів, якщо їхня кількість становить менше як 9 осіб.
Також передбачено запобіжник проти зловживань — якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента «Дія.City», то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ.
Благодійна допомога для ЗСУ від резидентів «Дія.City» звільняється від податку на виведени капітал.
Гіг-контрактори отримають можливість здобувати дуальну освіту, а ще вони не матимуть більше підписувати акти на послуги, а послуги, надані іноземцям, звільняються від ПДВ.
Також законом передбачено, що компанії, у структурі власності яких є громадяни рф, не зможуть стати резидентами «Дія.City», незалежно від того, де вони проживають.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.