💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоГроші
18 січня 2024, 17:16
2024-01-18
Нардепка пропонує оподатковувати купівлю iPhone та збільшити сплату податків із зарплат від 20 000 грн
Депутатка від «Слуги народу» та голова Комітету ВР із питань бюджету Роксолана Підласа запропонувала свої варіанти, як можна знайти додаткові кошти на підтримку ЗСУ.
«Тобто якщо ви заробляєте від 20 000 грн, наприклад, то ви могли б платити військовий збір не 1,5%, а 3%. І це б допомогло утримувати наші війська», — зазначила Підласа під час ефіру телемарафону, передає Mind.
Також нардепка запропонувала включити податок на розкіш, адже, попри війну, в Україну продовжують завозити техніку, автомобілі тощо. Держава продовжує імпортувати дорогі телефони та ноутбуки, що негативно впливає на платіжний баланс.
«Якщо в тебе є можливість купувати дорогі речі, об'єктивно дорогі речі. Ніхто не говорить про те, що потрібно оподатковувати телефон за 5000 грн, але якщо це новий iPhone, який коштує 60 000–70 000 гривень, то його можна оподатковувати додатковим податком», — додала голова комітету ВР.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі