Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Дмитро Бунецький
17 серпня 2022, 12:12
2022-08-17
Усе по 10%: в Офісі президента розробляють нову податкову модель
Офіс президента України працює над створенням нової податкової моделі: податок на прибуток 10%, ПДФО — 10%, ПДВ — 10%. Про це в інтерв’ю Forbes розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
Офіс президента України працює над створенням нової податкової моделі: податок на прибуток 10%, ПДФО — 10%, ПДВ — 10%. Про це в інтерв’ю Forbes розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
«Остаточного рішення ще немає. Але так, ми справді обговорюємо модель, яка називається „10-10-10“: 10% — податок на прибуток, 10% — ПДФО та 10% — ПДВ, а також скасування ЄСВ і воєнного збору 3%. Однак водночас — майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків», — каже Шурма.
Загалом така ініціатива — неунікальна. Приміром, каже посадовець, у США відповідальність за порушення податкового законодавства чи не найбільша серед усіх можливих правопорушень.
«Водночас ми хочемо створити модель, яка дасть змогу Україні бути конкурентною з податкової точки зору, зокрема й для глобального бізнесу. На жаль, ми поки не дійшли консенсусу в цьому питанні, але сподіваюся, протягом найближчих місяців — пів року зможемо ухвалити нову податкову модель», — каже Шурма.
Швидко запровадити нову податкову модель заважає невизначеність із надходженнями до бюджету. Зараз бюджет незбалансований і власні доходи України, за словами Шурми, покривають лише третину її потреб.
Мінфін раніше критикував радикальну податкову реформу та пропонував міняти адміністрування та виводити бізнес із тіні. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, і зменшувати, і збільшувати податкове навантаження не на часі, оскільки «бізнес дуже сильно постраждав і може не витримати навантаження».
Нагадаємо, 23 червня Верховна Рада скасувала квітневі пільги на розмитнення автомобілів. Мита й оподаткування ПДВ повернулися з 1 липня.
На початку серпня влада та регулятор запропонували ввести 10% мито на купівлю валюти для імпортерів.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі