Сумські науковці створили мобільний причеп-електростанцію, як в Ілона Маска: відео
Учені Сумського державного університету створили мобільний причеп-електростанцію, подібний до конструкції Ілона Маска.
Учені Сумського державного університету створили мобільний причеп-електростанцію, подібний до конструкції Ілона Маска.
Під час створення моделі враховувалися не лише можливості розробки та зручність у використанні, а й вартість: сконструйована в Сумах модель — найдешевша з-поміж усіх, створених в Україні.
Окрім акумулювання сонячної енергії наявними на ринку системами, учені університету займаються вдосконаленням матеріалів для фотоелектричних панелей і способів їхнього отримання. У межах низки наукових проєктів ученими лабораторії «Оптоелектроніки та геліоенергетики» проводяться дослідження, спрямовані на отримання більш дешевих і безпечних для навколишнього середовища матеріалів для сонячних панелей, альтернативних дорогому й дефіцитному кремнію. Серед проєктів лабораторії є дослідження за програмою НАТО «Наука заради миру», що і проводяться спільно з університетом Валенсії (Іспанія).
Також, як розповів начальник науково-дослідної частини СумДУ Денис Курбатов «Голосу Америки Українською», науковці університету створили дослідний зразок турбодетандерного агрегату — пристрою, що дає змогу виробляти електроенергію за допомогою використання перепаду тиску стисненого газу або пари. Такі агрегати можна широко впроваджувати у газорозподільній мережі країни. Підготувати та запустити виробництво турбодетандерів, чи то на базі СумДУ, чи то на потужностях сумських машинобудівних підприємств, можна протягом одного року.
«При масовому розповсюдженні цієї розробки на газорозподільні станції Україна отримає відчутну додаткову генерацію», — підкреслив Денис Курбатов.