Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГаджети
3 липня 2024, 16:52
2024-07-03
Proton запускає приватніший аналог Google Docs, щоби зменшити домінування Google в інтернеті
Швейцарська компанія Proton, яка розробляє продукти з акцентом на конфіденційність користувачів, оголосила про запуск власного рішення для роботи з текстом та документами Proton Docs.
Швейцарська компанія Proton, яка розробляє продукти з акцентом на конфіденційність користувачів, оголосила про запуск власного рішення для роботи з текстом та документами Proton Docs.
Аналог Google Docs від Proton дозволяє створювати, редагувати та співпрацювати над документами, захищеними наскрізним шифруванням у в онлайнових системах зберігання файлів, пише Wired. Це означає, що лише творець документа і будь-хто, з ким він поділився ним, може переглянути вміст файлу. Ніхто інший, включно з Proton, не може бачити, що було написано в документах, повідомляє компанія.
Додавання зашифрованих документів до Proton — це камінь у бік Google і Microsoft, які надають індивідуальні та бізнесові хмарні сервіси, але не шифрують файли, а також можуть збирати величезні обсяги даних про людей. Це також робить Proton однією з небагатьох компаній, що надають зашифровані документи та редагують їх онлайн.
«Ми багато чули як від бізнесу, так і від споживачів, що їм потрібен продукт для роботи з документами, адже саме завдяки Google Docs вони залишаються в Google. Він буде виглядати й відчуватися трохи схожим на Google Docs, тому що насправді він повинен бути простим для людей. Найбільшим бар'єром на шляху до приватності завжди був користувацький досвід», — розповів засновник і генеральний директор Proton Єн.
Він розповів, що в компанії використовували систему для внутрішніх потреб протягом останнього місяця і тепер готові випустити її для споживачів. За його словами, щоб конкурувати з іншими онлайн-редакторами документів, команда з самого початку вбудувала в систему функцію спільної роботи. Це включає редагування в реальному часі кількома людьми, коментування та відображення того, що хтось інший переглядає документ.
Основною відмінністю Proton від Google Docs є шифрування — те, що складно зробити в масштабі, а також складніше, коли документ редагують кілька людей одночасно. Єн каже, що шифрується не лише вміст документів, але й інші елементи, такі як натискання клавіш, рухи миші, а також імена файлів та шляхи до них.
Єн говорить, що його компанія намагається запропонувати якомога більше приватних альтернатив сервісам Big Tech, зокрема Google, наскільки це можливо. «Усе, що є в Google, ми також повинні створити. Це і є дорожня карта. Але виклик, звичайно, полягає в тому, у якому порядку ви це робите. У певному сенсі, щоб донести приватність до більш масової аудиторії, також потрібно йти далі, пробувати різні речі й бути трохи авантюрнішими у тому, що ми створюємо і що ми запускаємо», — зазначив CEO Proton.
Раніше компанія випустила такі захищені продукти, як Proton Mail, Proton VPN, Proton Drive, Proton Calendar і Proton Pass.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».