💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоНавколо IT
24 листопада 2023, 17:28
2023-11-24
Зовнішні експерти ІТ-ринку проведуть публічні технічні інтерв’ю студентів Mate academy
Онлайн-академія ІТ-професій Mate academy запросить спеціалістів із MEGOGO, Jooble, Infopulse, Universe та N-iX для проведення публічних інтерв’ю своїх студентів. Серія стрімів буде виходити на YouTube-каналі Mate academy під назвою Tech Check.
Кожен прямий етер проходитиме у форматі імітації реальної технічної співбесіди, де експерти ІТ-індустрії зустрічатимуться зі студентами різних напрямів: Java, Python, Frontend, QA та UI/UX Design. Щоразу інтервʼю передбачатиме теоретичну та практичну частини, які продумуватиме запрошений техексперт. Студенти ж виступатимуть у ролі кандидатів на junior-позицію та не знатимуть, які саме питання й завдання на них очікують.
Перший випуск відбудеться 29 листопада, де технічну співбесіду на позицію Junior Java Developer проведе Senior Software Engineer у міжнародному медіасервісі MEGOGO Ігор Дзюба.
Наступними заплановані:
QA-співбесіда з Олександром Завадою, тімлідом платформової команди в продуктовій ІТ-компанії Jooble;
Frontend-співбесіда з Романом Савіцьким, Web & Mobile Lead у міжнародній IT-компанії Infopulse;
UI/UX Design-співбесіда з Анною Шулик, Lead Product Designer в продуктовій ІТ-компанії Universe;
Python-співбесіда з Євгеном Заболотним, Python Software Engineer в міжнародній ІТ-компанії N-iX.
«Є думка, що проходження курсів є недостатнім для старту карʼєри в ІТ. Нам же хочеться продемонструвати зворотне, бо ми впевнені в знаннях, навичках і підготовці наших студентів», — прокоментував Роман Апостол, співзасновник та СЕО Mate academy.
Тому, за його словами, виникла ідея запросити техекспертів з індустрії виступити незалежними зовнішніми «рефері» й перевірити, якою може бути підготовка випускників ІТ-шкіл. «Ще однією перевагою цих етерів є можливість підгледіти формат, наближений до того, як проходять співбесіди в топові ІТ-компанії», — вважає Апостол.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.