Українська команда Radio Bird, компанії, створеної в Польщі, розробила радіо-модуль SIGINT для БПЛА, який використовують для розвідки.
Виробники встановили модуль SIGINT (signal intelligence) на модифікований коптер Aurelia, який вони вдосконалили. Крім того, на нього ставиться AI автопілот Bavovna. Неофіційно розробники називають його «Кастрюля».
Основний функціонал модуля — пасивна радіоелектронна розвідка.
Технічні характеристики:
— від 500 мегагерців до 12 гігагерців, точність від 50 до 300 м, дистанція розвідки (тобто бачить на 20 км вперед).
Над рішенням працювала команда компанії Radio Bird — це компанія створена у Польщі минулого року. CEO — Євген Найштетік, CTO — Дмитро Чернетченко.
SIGINT рішенням вони займаються з кінця 2022 року. Розробка модуля відбувалась паралельно зі створенням SIGINT дрону Defender.
Перші тести модуля відбулись наприкінці травня 2023 року. Вартість радара (без коптера) становить 27800 євро.
Виробники вже поставили 12 радарів для однієї з бригад, з питань безпеки їх назви вони не розкривають. Дрон зараз знаходиться в статусі експериментальних тестів. Малосерійне виробництво SIGINT-модулів відбувається у Польщі. На початок вересня цього року компанія виготовила вже 16 штук.
Українські кораблебудівники створили для військових катер GS7300 з інноваційного немагнітного матеріалу. Судна з HDPE допоможуть розміновувати акваторії після війни
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)