Ракета Маска доставить роботи українських школярів на МКС
Цього року Україна вперше бере участь в американській програмі студентських експериментів SSEP.
Цього року Україна вперше бере участь в американській програмі студентських експериментів SSEP.
Роботи українських школярів доставлять на міжнародну космічну станцію, повідомляється у прес-релізі Малої академії наук України (МАН).
У проєкті візьмуть участь школярі 9–11 класів зі шкіл, відібраних МАН з усієї країни: від Львова до Маріуполя. Вчителі, які працюватимуть із юними дослідниками, пройшли професійне навчання від експертів програми у Вашингтоні.
Команди отримають мінілабораторії та мають запропонувати ідеї для досліджень в умовах мікрогравітації на орбіті планети. В результаті 2-етапного конкурсного відбору дві команди зможуть відправити свої МКС, де далі ними управлятимуть астронавти.
Запуск відбуватиметься на космічному кораблі SpaceX Dragon на вершині ракети Falcon 9. Учасники команд-переможців матимуть змогу спостерігати за відльотом ракети на історичному майданчику 39A космічного центру Кеннеді НАСА, Флорида, з якої запускалися всі місії «Аполлона» на Місяць.
Нагадаємо, що SSEP — це програма з розвитку наукової та STEM-освіти, організована Національним центром освіти наук про Землю та космос США (NCESSE) та Інститутом космічної освіти імені Артура Кларка. SSEP спеціалізується на дослідженнях мікрогравітації. З моменту її заснування у 2010 році, 74 500 школярів працювали над створенням реальних експериментів для досліджень в космосі.