🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікЗброя
24 липня 2022, 12:48
2022-07-24
Ракет менше, жертв більше. Що думають міжнародні експерти про скорочення запасів наземних крилатих ракет у рф
Українські міста продовжують потерпати від ударів російських ракет. Харків, Херсонщина, Запоріжжя, Одещина та Вінниця — і це ще не все.
Експерти Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) зазначають, що росія майже вичерпала свій запас спеціалізованих наземних крилатих ракет.
Аргументами щодо вичерпування рашистами крилатих ракет експерти наводять ситуації, коли росія використовує протикорабельні ракети повітряного базування лише з обмеженими вторинними можливостями наземного нападу для ударів в українські об’єкти.
Ідеться про використання протикорабельних ракет «Радуга Х-32» (RS-AS-4A Kitchen mod) і ще старіших моделей «Радуги Х-22» (RS-AS-4 Kitchen). Саме ці ракети влучили в ТЦ «Амстор» у Кременчуці 27 червня.
У Москві заявили, що вдарили у промисловий об’єкт, який використовується як склад зброї. Здавалося, що одна ракета влучила в промисловий об’єкт, а інша — ні, а влучила в торговий центр. Під час обмеження наведення Х-32 є ризик того, що ракета може або промахнутися, або захопити неправильну ціль, перебуваючи в населеному пункті.
Поряд із постраждалим торговим центром у Кременчуці є завод «Кредмаш», що виробляє дорожню техніку. Одна з двох випущених ракет влучила на територію заводу.
30 червня росія завдала ракетного удару по Одеській області. За словами експертів, імовірно, були використані ракети Х-22. Також було зроблено припущення, що остання продовжувала використовуватися протягом «останніх тижнів», і її неточність, імовірно, спричинила загибель цивільних.
Усе це свідчить про те, що Москві доводиться ретельніше опрацьовувати залишкові ресурси наземних крилатих ракет зі звичайним озброєнням.
«Радуга Х-101»
Більш точними за Х-32 і Х-22 є «Радуга Х-101» (RS-AS-23A Kodiak), прийнята на озброєння в останнє десятиліття. Це найсучасніша з російських LACM із повітряним базуванням зі звичайним озброєнням.
Такою ракетою 26 квітня окупанти завдали удару по Києву та влучили в житловий будинок в Шевченківському районі. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що окупанти обстріляли столицю з літаків Ту-95 і Ту-160 ракетами Х101. Бомбардувальники злітали з Астрахані, а пуск ракет відбувався над Каспійським морем.
15 липня «Радуга Х-101» вдарила по Дніпру. У пресслужбі протиповітряного командування «Схід» повідомили, що кілька ракет влучили по промисловому підприємству.
«Пуски ракет Х-101 здійснювалися з літаків стратегічної авіації Ту-95 МС із північної частини Каспійського моря», — зазначили в пресслужбі провітрюваного командування.
Ракета Х-101 — одна з найтехнологічніших на озброєнні країни-терориста. Її бойова частина важить понад 400 кілограмів вибухівки, а дальність польоту становить 5500 кілометрів. Швидкість ракети — 720 км/год.
Замість висновку
Зменшення більш потужних російських арсеналів LACM і використання Х-22 і Х-32 загалом свідчить про дефіцит у Москві запасів високоточних боєприпасів повітряного базування.
У 1990-х і на початку 2000-х років сектор звичайної керованої зброї страждав від жахливої нестачі інвестицій, коли численні проєкти були відкладені або скасовані. Програма Х-101, наприклад, почалася наприкінці 1980-х років, але знадобилося понад 20 років, щоби ввести її в озброєння. Темпи виробництва, хоч і невідомі, здавалися б неадекватними.
Затримка в розробці Х-101 призвела до переобладнання деяких ядерних крилатих ракет Х-55 (РС-АС-15 Кент) на звичайні із заміною фізичного пакета на уламково-фугасну боєголовку. «Радуга Х-555» (RS-AS-22 Kluge) використовувалася під час втручання росії в громадянську війну в Сирії. Але досі у відкритих джерелах не з’явилося жодного матеріалу, який би підтверджував використання Х-555 в Україні. Цілком можливо, що запас цієї модифікованої зброї особливо низький.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)
Привіт, описка в слові протиповітряного-
провітрюваного))))