🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
5 грудня 2024, 11:25
2024-12-05
Реєстр волонтерів у 2024 році зріс у 1,5 раза: скільки «офіційних» волонтерів в Україні
Станом на кінець листопада 2024 року в реєстрі волонтерів зафіксовано 10 454 осіб, а протягом року, за даними Державної податкової служби, реєстр розширився у 1,5 раза.
«Найбільше волонтерів зареєстровано в Харківській і Київській областях. Водночас українці навіть без реєстрації продовжують збирати допомогу на банки: цьогоріч вже майже 40 млрд грн. Це у 1,4 раза більше, аніж торік. 410 грн — середня сума донату на банки», — зазначається в дослідженні Opendatabot.
Цьогоріч до реєстру приєдналися близько 3 500 осіб — в середньому понад 300 людей щомісяця. Найбільше нових волонтерів приєдналися до реєстру в січні та травні: 548 та 533 відповідно.
Водночас 202 людини було виключено з реєстру від початку повномасштабного вторгнення, 127 осіб — цього року.
«Втім допомагають армії та проводять збори не лише офіційно зареєстровані волонтери, але й пересічні люди, зокрема, збираючи кошти на банки в Моно. 115 000 людей щомісяця відкривають волонтерські банки цьогоріч. До порівняння, торік збори відкривало в 1,3 раза менше людей — близько 85 000. Зауважимо, що збори на банку для зручності можуть проводити як волонтери, так й самі військові — наразі виділити чітку категорію власників банок неможливо», — вказано в дослідженні.
У Opendatabot також зазначають, що українці почали частіше донатити на банки, а не великим фондам і благодійним організаціям.
Нагадаємо, що сьогодні 5 грудня, в Україні відзначається День волонтера.
Тушонка замість броніків. Audit manager з Parimatch Tech обрав для себе нетиповий вид підтримки армії: ось його історія
Олександр Ткач — Audit manager в Parimatch Tech — під час війни розширив свою діяльність, ставши волонтером. Проте його сфера відповідальності — не пошук та закупівля бронежилетів чи тепловізорів. Олександр готував для воїнів їжу, а саме — тушонку. Ось його історія.
«Перші два місяці ми проводили кошти через криптовалюту USDT, а потім курс почав зростати». Історія айтішника-криптоволонтера, який залучив понад 1 млн грн для ЗСУ
Сергій Собур, Test Lead, Principal QA Engineer у компаніх Levi9, активно волонтерить з 2015 року. Нині ж він з другом налагодив поставки потрібного для армії оптичного обладнання та інших важливих речей з Нідерландів, Польщі, а також Чехії, Данії та Туреччини. Донати на армію Собур збирає не тільки в гривні, а й в крипті — так легше пересилати гроші за кордон для купівлі потрібного.
Сергій розповів dev.ua, як він суміщає роботу із волонтерством, що найскладніше у цій роботі та які секрети волонтерської роботи він встиг пізнати.
«Передай всім спасибі, вони вірили в те, що ми виживемо, більше, ніж ми». Уроки волонтерства від Business Consultant EPAM
Business Consultant Олена Марцинішина у складі одного з юнітів ЕРАМ почала допомагати військовим з перших днів війни. «Інакше не можна, це як дихати», — згадує про причини, що підштовхнули до активного волонтерства. За два місяці разом із колегами їй вдалося організувати допомогу на понад 1,2 млн грн. Передачі доставляли до найгарячіших точок — Чернігів, Маріуполь, Чорнобаївка. Як змінилося життя Олени та чого навчило її волонтерство, далі в прямій мові.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі