💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
13 жовтня 2023, 13:28
2023-10-13
Український стартап Respeecher відтворив голос померлого актора в Cyberpunk 2077 за допомогою ШІ
Нещодавно ми повідомляли, що над Cyberpunk 2077 працював український стартап Respeecher, який помітили в титрах доповнення «Ілюзія Свободи». Тепер стало відомо, як саме польські розробники використали його технології штучного інтелекту для клонування голосу.
Як пише Bloomberg, команда Respeecher допомогла відтворити голос актора Мілогоста Речека (Miłogost Reczek), який помер у 2021 році. В студії CDPR заявили, що отримали на це дозвіл від сім'ї Речека.
Розробники також розглядали можливість замінити його в доповненні та перезаписати його репліки в оригінальній грі, але вирішила відмовитися від цього.
«Нам не сподобався такий підхід», — сказав директор з локалізації CD Projekt Міколай Швед (Mikołaj Szwed). Він додав, що Речек «був одним з найкращих польських акторів», а його виконання ролі лікаря Віктора Вектора в грі «було блискучим».
Замість цього CD Projekt найняла іншого актора для виконання нових реплік, а потім використала українське програмне забезпечення для клонування голосу під назвою Respeecher, щоб створити алгоритм, який би змінив звучання діалогу так, ніби його озвучив Речек.
«Таким чином ми змогли зберегти його присутність в грі та віддати належне його чудовому виконанню ролі Віктора Вектора», — сказав директор з локалізації. Швед також зазначив, що сини Речека «дуже його підтримували».
Respeecher — це AI-стартап, який дає змогу користувачу говорити голосом іншої людини. Робота над Cyberpunk 2077: Phantom Liberty — це не перший досвід компанії в ігровій індустрії. Раніше CEO Respeecher Олександр Сердюк говорив, що компанія допомагала з озвученням гри God Of War Ragnarok.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі