«рф зараз сильніша за Україну в плані РЕБ». Залужний розповів, які технології потрібні країні, щоб перемогти окупантів
П’ять пріоритетів від головнокомандувача Збройних сил України.
П’ять пріоритетів від головнокомандувача Збройних сил України.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що війна з росією переходить на новий етап: «позиційна» боротьба зі статичними та виснажливими боями, про це він написав у колонці для видання The Economist.
Щоб перемогти в такого виду війні, потрібні технології. Залужний виділив 5 пріоритетів, які наразі потребують ЗСУ.
Повітряна міць. Контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій. Сюди входять як пілотовані літаки, так і дрони. Залужний зауважив, що наразі росія зберігає значну перевагу над Україною в небі, і це ускладнює просування українських військ вперед.
Засоби радіоелектронної боротьби. «РЕБ є ключем до перемоги у війні з безпілотниками», — пише генерал. За його словами, протягом останнього десятиліття росія модернізувала свої сили РЕБ, створивши новий рід військ і розробивши 60 нових типів такої техніки. рф зараз сильніша в цьому плані за Україну. Головнокомандувач наголосив на ширшому доступі до радіоелектронної розвідки від союзників.
Знищення ворожої артилерії. У цій війні артилерія, ракетний і реактивний вогонь складають 60–80% усіх військових завдань. Коли Україна вперше отримала західну зброю минулого року, вона успішно виявляла та вражала російську артилерію. Ефективність такої зброї різко знизилася через вдосконалення російських засобів РЕБ. Поки що Україні вдалося досягти паритету з росією завдяки більш точним вогневим засобам, хоч і в меншій кількості. Але це не може тривати довго. Україні потрібне краще артилерійське розвідувальне обладнання.
Мінно-вибухові технології. Західних постачань виявилося недостатньо з огляду на масштаби російських мінних полів, які подекуди простягаються на 20 кілометрів. Коли українські війська знешкоджують мінні поля ворога, росія швидко відновлює їх, випускаючи нові міни з відстані. Україні потрібні радарні датчики, які виявляють міни у землі, і системи димової завіси для приховування діяльності наших саперів. Також допоможуть нові типи тунельних екскаваторів.
Нарощування резервів. В України обмежені можливості тренувати резерви на власній території. Ми не можемо легко проводити ротацію солдатів на фронті. росія може завдати удару по навчальних центрах. Також в українському законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов’язків. Україна намагається розв’язати ці проблеми. Наприклад запроваджується єдиний реєстр військовозобов’язаних. Також поступово вводиться «бойове стажування», яке передбачає направлення нещодавно мобілізованих та навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для підготовки.