💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
11 грудня 2023, 09:40
2023-12-11
Полтавські рятувальники замовили пожежний VR-симулятор для Meta Quest 2 за майже півмільйона гривень
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області уклало договір з розробником програмного забезпечення, який раніше вже створював додатки віртуальної реальності для музеїв.
Переможцем тендеру став ФОП Олег Голота, повідомляє «Полтавщина». Він зобов’язався за 470 000 грн та місяць часу підготувати урок на тему виявлення порушень правил пожежної безпеки у квартирі з використанням окулярів віртуальної реальності Meta Quest 2.
Згідно з описом у тендері, учні будуть виявляти порушення пожежної безпеки у двох віртуальних сценах — на кухні та в житловій кімнаті. На це вони матимуть обмежений час.
У завданні описуються такі порушення:
Праска ввімкнена в електромережу та залишена без нагляду.
На бильці дивану стоїть попільничка з недопалками та один з недопалків ще тліє, з нього іде димок, і він вже майже випав з попільнички на диван.
Пошкоджена (відламана частина та витягнута із гнізда) електрична розетка.
Ялинка з гірляндою, в якої пошкоджена ізоляція дротів.
Серед іграшок на килимку залишена відкрита коробка сірників з частково розкиданими сірниками — один сірник вже обвуглений.
Ввімкнений електричний чайник, у якого не закрита кришка — він кипить, з нього йде пара.
На ввімкненій газовій плиті стоїть каструля, на якій лежить рушник — його кінчик якого звисає і може загорітися від вогню.
На ввімкненій газовій плиті стоїть пательня, на якій знаходяться обвуглені залишки їжі.
Електрична розетка зі слідами кіптяви та плавлення.
Електричний подовжувач ввімкнений в електромережу, у якого пошкоджена ізоляція і та йдуть іскри.
Якщо провалити проходження симуляції, то користувача демонструватимуть фотографії з наслідками пожеж. За успішне подолання учень отримує повідомлення, в якому йдеться про те, що він може стати рятувальником.
Повідомляється, що цей симулятор буде доповненням для «Класів безпеки» — навчально-методичних кабінетів, де проводяться заняття для дітей з основ правил пожежної безпеки, мінної безпеки та безпеки життєдіяльності.
Раніше Олег Голота розробив для Полтавського краєзнавчого музею додаток віртуальної реальності про Далекий Схід та Стародавній Єгипет.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».