🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікВійна
31 травня 2024, 08:51
2024-05-31
Росіяни отримали на озброєння «матку дронів». В них вже була «Пчелка», але нею не задоволені
Російські війська, проти нападу яких бореться Україна, заявили про отримання «дрономаток», які можуть нести FPV-дрони. Виявляється, це не перша спроба і ось, що було не так у попередній версії.
Російські війська, проти нападу яких бореться Україна, заявили про отримання «дрономаток», які можуть нести FPV-дрони. Виявляється, це не перша спроба і ось, що було не так у попередній версії.
На пропагандистських Telegram-каналах росіян зʼявилась інформація про те, що окупаційні війська отримали на озброєння «дрономатки» для скиду FPV-камікадзе, пише Defence Express з посиланням на ворожі ресурси.
На опублікованому відео видно, що одноразові камікадзе-дрони з керуванням «від першої особи» чіпляють до «літаків» — а потім у потрібному місці вони відкріплюються і з повним зарядом летять у ціль. А якщо противника не знайдено — дрони-матки повертаються додому. «Дрономатка» працює за системою вертикального зльоту та посадки.
Як повідомляє, раніше у березні ворожа армія вже тестувала одну з дрономаток під назвою «Пчелка», але вони зіштовхнулися зі складнощами під час експлуатації на полі бою. Російські ресурси писали, що про проблеми «Пчелки» заявляв навіть гендиректор Центру комплексних безпілотних рішень (ЦКБР) Дмітрій Кузякін. Мова йшла про те, що «Пчелка» виявилася завелика за розмірами та масою, а також мала недостатньо велику швидкість, щоб її ефективно використовувати. Крім того, серед інших недоліків Кузякін наголосив, що при втраті «матки» втрачаються й підвішені на неї FPV-дрони. А ефективними ці пристрої будуть, за його словами, коли зможуть літати на високій швидкості і так само низько, як звичайні FPV-пристрої, і для цього «розробникам треба вивчити весь попередній невдалий досвід колег».
Нагадаємо, що українські військові з підрозділу «Птахи Мадяра» розповіли, що наразі тестують новий літальний пристрій з назвою «Дрономатка», який наразі тестують військовослужбовці. Він допоможе запускати по ворогу «рій дронів». Його функціонал поки засекречений.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі