росіяни створюють вірусні відео з діпфейками про ЗСУ: наприклад, із нібито солдатом із Синдромом Дауна. Журналісти знайшли авторів таких відео
росіяни створюють фейкові відео — діпфейки, щоб впливати на наш інформаційний простір і деморалізовувати. Деякі діпфейки залітають не лише на українську аудиторію, але й на західну, що погано впливає на ставлення до українців.
росіяни створюють фейкові відео — діпфейки, щоб впливати на наш інформаційний простір і деморалізовувати. Деякі діпфейки залітають не лише на українську аудиторію, але й на західну, що погано впливає на ставлення до українців.
Журналісти «Телебачення Торонто» ідентифікували авторів діпфейкови відео, які дискредитують Збройні сили України.
В одному з ряду таких підробних відео йдеться про Воху — військовослужбовця із Синдромом Дауна.
«Мабуть, це найкращий діпфейк росіян. Подумайте тільки: в армію України мобілізували хлопця із Синдромом Дауна. Звісно, це викликає справедливе обурення. Ми знайшли в російських пабліках ще кілька відео про Воху. Як виявилося, там уже цілий серіал», — розповів ведучий «Телебачення Торонто» Анатолій Остапенко.
Відео про Воху підхопила західна аудиторія, обговорюючи його на платформі Reddit. Дехто з цієї аудиторії справді вірить російській дезінформації:
Також відео про Воху підхопив американський і проросійський пропагандист Алекс Джонс, на якого в Twitter (X) підписано 2,4 млн користувачів.
Перше відео про Воху було залите наприкінці 2023 року на нібито проукраїнський Telegram-канал «Розвідник». Друге відео з’явилося на російському Telegram-каналі «Рядовой на передовой». Інші відео — на російському Telegram-каналі «Степной ветер». Усі три канали пов’язані й постійно репостять одне одного.
«Ми дослідили контент цих трьох каналів і виявили ще десятки діпфейків та постановок, які потім розповсюджують через Z-канали з великою кількістю підписників», — пояснив Анатолій Остапенко.
Канал «Розвідник» зараз перейменували на «Верон». У його першому пості вказано, що автор каналу нібито колишній український військовий. Більшість постів у каналі залишаються проукраїнськими, але серед них часто зустрічаються діпфейки й постановки.
«Розвідник-Верон» має сторінки в інших соцмережах. Серед 3-х підписників групи у Facebook є дехто Дмітрій Єрмолов. Його сторінка не заповнена, але в адресній стрічці забули змінити нікнейм і там відображається ім’я «Ден Бутрік». Це — Денис Бутрік із Луганська. Він — громадянин України, який після окупації Луганська залишився в місті. Закінчив підконтрольний росіянами університет ім. Даля й отримав «червоний» диплом так званої ЛНР. Його спеціальність — програміст.
Фото — Денис Бутрік, автор проросійського Telegram-каналу «Розвідник» («Верон»)
Своїм Telegram-акаунтом Бутрік часто рекламує в коментарях канал «Степной волк», що пов’язаний із його каналом «Розвідник» («Верон»), входячи в одну інформаційну сітку російської пропаганди.
Щодо автора каналу «Степной волк», то якщо зайти в його чат, можна побачити список учасників, їх 63. Серед них є акаунт адміністратора — такий собі «Феофан». Цей акаунт створений 5 років тому й прив’язаний до двох електронних пошт із назвою «Філіп Назаров». На одну з цих пошт зареєстровано п’ять Telegram-акаунтів, один із яких має нікнейм «KENTAVO». Під цим ніком журналісти знайшли сторінку у російському «Вконтакте». Вона належить мешканцю ЛуганськаФіліпу Назарову. Філіп — ЛНРівський сепаратист і служить у пресслужбі так званої «Народної міліції».
Фото — Філіп Назаров, автор проросійського Telegram-каналу «Степной волк»
Бутрік і Назаров — друзі, які знайомі мінімум із 2014 року. Ймовірно, вони разом навчалися:
«Вони — представники пресслужби ЛНР, які ведуть Telegram-акаунти „Степной ветер“ й „Верон“. Такий собі boys band, що продукує фейки», — підсумовують у «Телебаченні Торонто».
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.