🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олег ОнопрієнкоВійна
31 березня 2025, 17:53
2025-03-31
Російська хакерська група Gamaredon поширює в Україні троян Remcos RAT під виглядом військової інформації
Російська хакерська група Gamaredon здійснює фішингові атаки на українські організації, використовуючи приманки, пов’язані з переміщенням військ, для поширення трояна віддаленого доступу Remcos RAT.
Російська хакерська група Gamaredon здійснює фішингові атаки на українські організації, використовуючи приманки, пов’язані з переміщенням військ, для поширення трояна віддаленого доступу Remcos RAT.
Дослідники Cisco Talos виявили, що зловмисники розсилають ZIP-архіви з файлами LNK, замаскованими під документи Microsoft Office, які при відкритті запускають PowerShell-скрипти для завантаження шкідливого ПЗ з серверів у росії та Німеччині.
Спочатку хакери використовують LNK-файли, що містять PowerShell-код для завантаження та виконання наступних етапів атаки. Другий етап передбачає завантаження ZIP-архіву зі шкідливою DLL-бібліотекою, яка через техніку DLL side-loading запускає Remcos RAT, який дає хакерам віддалений доступ до інфікованих систем.
Назви інфікованих файлів
3079807576 (Шашило О.В)/ШАШИЛО Олександр Віталійович.docx.lnk
3151721177 (Рибак С. В)/РИБАК Станіслав Вікторович.docx.lnk
3710407173 (Гур'єв П.А)/ГУР'ЄВ Павло Андрійович.docx.lnk
Вероятное расположение узлов связи, установок РЭБ и расчетов БПЛА противника. ЮГ КРАСНОАРМЕЙСКА.docx.lnk
ГУР'ЄВ Павло Андрійович.docx.lnk
Координаты взлетов противника за 8 дней (Красноармейск).xlsx.lnk
Позиции противника запад и юго-запад.xlsx.lnk
РИБАК Станіслав Вікторович.docx.lnk
ШАШИЛО Олександр Віталійович.docx.lnk
Кампанія з розповсюдження вірусу складається з чотирьох великих фішингових кластерів, які видають себе за Центральне розвідувальне управління США, Російський добровольчий корпус, «Легіон Свободи» та «Хочу жить» — гарячу лінію для отримання звернень від російських військовослужбовців в Україні з проханням здатися в полон Збройним силам України.
Зловмисники використовують Google Forms та відповіді на електронні листи для збору особистої інформації про жертв, зокрема їхні політичні погляди, шкідливі звички та фізичну підготовку.
Gamaredon, відома також як UAC-0010 та Armageddon, діє щонайменше з 2013 року та асоціюється з ФСБ рф. Група спеціалізується на кібершпигунстві та крадіжці даних, зосереджуючи свої атаки переважно на українських державних установах. Раніше в Україні було створено сервіс Tryzub, який моделює поведінку хакерів Armageddon і Sandworm для подальшого вивчення.
Україна постійно потерпає від кібератак противника, і випадок з «Укрзалізницею» є гарною ілюстрацією, що ворог вкладає чималі ресурси для підриву цифрової інфраструктури. Нагадаємо, що ми раніше поспілкувалися з генеральним директором Національного директорату кібербезпеки Румунії про сучасний стан європейської кібербезпеки.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».